You are here

Certyfikacja organizacji takich jak ISO, GMP lub TCO

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
grunty rolne - slider
Author: DeaPeaJay
Source: flickr.com/photos/deapeajay/
Kiedy polski rynek staje się cały czas zalewany towarami wątpliwej jakości, a klienci coraz bardziej zwracają swoją uwagę na cenę, to coraz częściej rejestruje się głosy, aby uważać na to, na co wydaje się pieniądze. Szczególnie w przypadku pożywienia nic nie jest obojętne: ani użyte składniki ani odpowiedni skomponowana zawartość cennych minerałów. Aby zagwarantować sobie dobre samopoczucie i krzepkość na długie lata, niektórzy robią sprawunki w sprawdzonych sklepikach. Innym rozwiązaniem będzie przeczytanie etykiety umieszczonej na butelce w poszukiwaniu informacji, czy dany produkt posiada jakiś certyfikat. Nieczęsto zwracamy uwagę na takie drobiazgi, tymczasem warto na nie poświęcić choć trochę czasu. Przede wszystkim, jest dowodem na to, że określona rzecz była wyprodukowana w zgodzie z „Nowym Podejściem”, dyrektywą jaka została przygotowana przez Unię Europejską.

Oznaczenie jest najczęściej faktycznie dobrze widoczne, w związku z tym nie powinno się mieć kłopotów z jego odnalezieniem.
Dostawca
Author: Raphael Desrosiers
Source: http://www.flickr.com
Dobór dostawców bywa szczególnie ważny, zwłaszcza wtedy, gdy nasz butik jest ogromny i z założenia ma za zadanie oferować artykuły wielu wytwórców. Postawienie na jakość i punktualność zaopatrzenia wydaje się być tak pewne, jak prawidła fizyki obowiązujące we wszechświecie. Ocena dostawców (tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/zrownowazony_rozwoj_csr/bsci_pl/bsci.html) możne być częścią bądź całością zadań jednego z naszych podwładnych. Od takiej osoby będzie oczekiwać się odpowiedzialności i doskonałych umiejętności interpersonalnych. Potrzebna jest także dokładność, biegłość w obsługiwaniu laptopa i oprogramowania biurowego, a także umiejętność raportowania.

Wyniki przeprowadzonej weryfikacji staną się niezwykle cenne dla kierownictwa i być może staną się bodźcem do zmiany dostawców. Testy konsumenckie nie bywają zarezerwowane tylko dla producentów, którzy mogą w ten sposób poznać opinię o towarach wprowadzanych na rynek. W naszym wypadku możemy przykładowo ocenić skuteczność zrealizowanej kampanii reklamowej lub sprawdzić, jak konsumenci reagują na nowy znak firmowy. Bez reklamy naprawdę niełatwo pokonać konkurencję. Realizację takiego niemalże wojskowego zadania warto powierzyć specjalistycznej agencji reklamowej, która również może zrealizować dla nas testy konsumenckie (zapraszamy na stronę). W przypadku rzeczonych testów do wyboru będzie wersja internetowa bądź wykwalifikowany pracownik agencji wykona in persona lub telefonicznie sondy wśród naszych klientów.

Oczywiście ta druga ewentualność wymaga większych środków finansowych. Z kolei certyfikacja ifs dotyczy produktów spożywczych - dowiedz się więcej. Szczegółowe dyrektywy, jakie są nakładane na jej producentów zapewniają, że jakość jedzenia jest rzeczywiście wysoka, a jednocześnie wszystkie produkty są absolutnie bezpieczne. Certyfikat otrzymać można na okres 12 miesięcy, po wykonaniu stosownego audytu. Warto pamiętać, że o ważności otrzymanego certyfikatu decyduje także informacja opublikowana na internetowej stronie IFS. Staranie się o taki certyfikat jest korzystne też dla producenta, jaki dzięki temu zyskuje gwarancję, że jego towary rzeczywiście są godne zaufania klientów.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się też certyfikacja iso 14001 - http://www.tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/srodowisko_energia/iso_14001_pl/iso-14001.html. Jest to norma, która dotyczy zarządzania środowiskowego. Zazwyczaj o tego rodzaju certyfikaty starają się obiekty mające charakter turystyczny. W Polsce taki certyfikat otrzymało miasto Racibórz. Kolejnym określeniem związanym z wyżej wymienioną tematyką jest bezpieczeństwo żywności. Określenie to występuje także znacznie częściej niż kiedyś, dziedzinę tę studiować. Jako że jedzenie stanowi jeden z podstawowych elementów niezbędnych ludziom do przeżycia, tematyka niebezpieczeństw w sprawie żywienia i ich usuwanie jest nadal aktualna. Z badaniem i obserwowaniem poziomu bezpieczeństwa żywności związany jest ściśle termin „certyfikat HACCP”. Dotyczy on szacowania skali zagrożeń związanych z żywnością i znajdowania sposobów ich pozbywania się.