You are here

Jak ocenić satysfakcję kupujących?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
W dzisiejszej sytuacji handlu najbardziej fundamentalną zasadą jest to, że klient ma zawsze rację. Każda firma, która łamie żelazne prawo wolnego rynku, nie da sobie rady. Z tej przyczyny pół wieku temu zarówno teoretycy, jak i menagerowie zaczęli opracowywać badanie marketingowe, które skutecznie miało ukazywać to, czego klienci chcą i jakie mają zdanie na temat wyrobów firmy. Wymyślono różne kwestionariusze dla konsumentów oraz tzw analizy focusowe. Menagerowie regularnie udawali się na kontrole do placówek marki, by sprawdzić, czy kadrowi zapewniają klientom dobre traktowanie.

Jednak kontrolowanie jakości obsługi tą metodą nie było miarodajne. Jak można się domyślić, ludzie z obsługi zaczęli starać się wypaść jak najlepiej przed szefostwem. Analogicznie było, gdy wizyta szefów w przybytku była nagła – tak czy siak pracownicy zachowywali się nie tak, jak zawsze.

Kiedy uznasz, że opublikowane w tym tekście informacje są warte uwagi, przeczytaj jeszcze szczegóły tutaj (https://pkrajewski.pl/przemysl/). Będą tam tak samo wartościowe dane.

Należało więc zaprojektować nową drogę badania tego, czy konsumenci są zadowoleni z obsługi.
market
Author: Fan of Retail
Source: http://www.flickr.com
I pojawił się genialny pomysł: eksperyment typu mystery shopper. Więcej tutaj

Metoda polega na tym, że do konkretnego miejsca udaje się wyszkolony badacz, by tam nabyć jakiś towar albo skorzystać z usługi. Kluczowy jest fakt, iż zatrudnieni nie słyszeli o wizycie kontrolera.

Potrzebny będzie Ci link do źródła (http://www.pischool.pl/kontakt/), który będzie posiadał dużo rzetelnych wiadomości? Zapraszamy więc do naszej nowej witryny.

To powoduje, że zachowują się swobodnie, czyli tak jak zazwyczaj. W ten sposób da się zbadać, czy członkowie kadry oferują konsumentom dobrą jakość obsługi i czy ludzie wychodzą z filii zadowoleni.

Mystery shopper – takim kontrolerem w ukryciu może stać się każdy. Na wielu portalach z ogłoszeniami o wakujących posadach można zobaczyć oferty pracy właśnie tą drogą. Przedsiębiorstwa bardzo często rekrutują, a potem długo szkolą osoby do tego sortu zadań. Wyniki badań mystery shopper są niezwykle cenione przez menagerów – dzięki nim dowiadują się, w jakich placówkach przedsiębiorstwa należy poprawić jakość obsługi klienta.
Źródło