You are here

W jaki sposób wybrać najlepsze konto firmowe, na które parametry zwracać uwagę podczas szukania.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Zakładając swoją firmę trzeba dopełnić kilka spraw formalnych. Na pewno się do nich zalicza założenie rachunku bankowego, z którego będą robione przelewy do zusu, urzędu skarbowego i klientów, i na jakie wpływać również będą wszystkie przychody. Dzisiaj nie ma żadnych problemów z tym, bo banki prześcigają się w zdobywaniu klientów, lecz ich propozycja bardzo się różni.


bankomat
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Dlatego też przed podpisaniem umowy warto przeglądnąć jakiś dobrze przygotowany ranking kont firmowych, w oparciu o który będzie można porównać najważniejsze parametry tego typu konto. Dla zdecydowanej większości właścicieli firm najważniejszą sprawą są koszty prowadzenia, tu banki mogą mieć różne modele. Zupełnie bezpłatnych kont, to znaczy zarówno z prowadzeniem rachunku jak i przelewami jest raptem kilka, dużo więcej oferowanych jest kont, jakie nie będą wymagać opłaty za rachunek, ale wszystkie pozostałe operacje, w tym także przelewy, będą już płatne. Do takich zalicza się na przykład mbiznes konto, chyba pierwsze internetowe konto dla firm, do dnia dzisiejszego trzymające wysoki poziom - polecana witryna.


pieniądze
Author: Mark Roy
Source: http://www.flickr.com
Konto darmowe z płatnymi operacjami przelewów doskonale sprawdza się w niewielkich firmach, gdzie tych przelewów będzie się wykonywać kilka na miesiąc. Jeżeli byłoby ich dużo więcej, to korzystniej będzie się zastanowić nad inną odmianą opłat, czyli stałą, niewielką kwotą, w ramach jakiej będzie dostępny określony pakiet usług - sprawdź na stronie.

Czy chcesz może poddać tę kwestię późniejszej analizie? Jeżeli tak, to zweryfikuj tekst, który publikuje podobne tematy.

Niektóre banki przykładowo dają już w takim pakiecie dowolną liczbę zleceń, inne jedynie pewną ich liczbę, ale w przypadku bardziej częstego korzystania z tego typu usługi na pewno będzie to bardziej się opłacać, niż opłaty za każdą transakcję. Dla niejednego właściciela firmy, zwłaszcza z branży usługowej i handlowej, kluczową rzeczą jest także korzystanie z oddziałów, w jakich da się wpłacać gotówkę. Brak oddziałów jest sporym ograniczeniem banków działających w internecie, wprawdzie próbują się one ratować wpłatomatami, lecz tych jest mało a poza tym często pojawia się problem z ich pracą, więc w przypadku przykładowo prowadzenia sklepu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie założenie konta w banku położonym blisko od tego sklepu.