You are here

Pora na hobby

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Wiele analiz naukowych wskazało, że najweselsi ludzie mają jakieś hobby. Przyjemne zajęcie, któremu daje się czas po obowiązkach, dobrze działa na nastrój. To istotne dla osób, które są świeżymi emerytami. Ten czas w życiu człowieka jest krytyczny, wtedy odsetek zgonów wystrzela ostro w górę. To nie dziwota, sporo ludzi nagle odchodzi na emeryturę i nie widzi już sensu w życiu. Niezbyt korzystna jest także sytuacji, w której osoba po prostu leży na kanapie i wpatruje się w telewizor. Warto to w końcu postawić wprost – TV ogłupia społeczeństwo, zmienia inteligentych ludzi w nieruchawe zombie. A przecież da się na przykład zamówić wygodne klucze płaskie i pomajsterkować trochę w garażu.


Pilarka mechaniczna
Author: Charles & Hudson
Source: http://www.flickr.com
To nie ściema, majsterkowanie to super pomysł na spędzanie dnia. Kreowanie rozmaitych rzeczy z surowców sprawia, że znacznie pobudza się mózg. To kluczowe dla osób starszych, u których może objawić się stopniowa degradacja komórek mózgowych, co jest konsekwencją starości. (Zobacz ) Wiele analiz stwierdza, że zbawienne oddziaływanie na utrzymanie formy intelektualnej mają dwie2 rzeczy: majsterkowanie oraz lektury. Osoby starsze, które ciągle czytają, radują się mocnym mózgiem przed całe dekady. Tak samo jest w przypadku seniorów, którzy posiadają jakieś fajnie hobby. Używanie takich urządzeń, jak chociażby narzędzia nieiskrzące, sprawia że umysł jest zachęcany do intensywnego wysiłku.

Potrzebna jest Ci rzetelna informacja ze strony? Dobrze się składa, ponieważ stworzyliśmy dla Ciebie porcję atrakcyjnych artykułów. Należy wejść w link.

Ciało seniora błyskawicznie popada w zmęczenie, jednak intelekt umie znieść naprawdę dużo. O ile masz bliskie ci osoby, które są w zaawansowanym wieku, spraw im radość i zadbaj o ich kondycję mózgową – skłoń ich, by wzięli sobie miłe hobby, podaruj im w prezencie dobre narzędzia lub wciągające książki. Polecamy

Jeśli posiadasz maszyny na prąd, ale w garażu nie masz dostępu go prądu, będą konieczne ci sprawne akumulatory. Dobrze naładowane zapewnią ci sporo godzin miłego majsterkowania.
Polecamy też