You are here

Żywność ekologiczna

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Dobroczynne właściwości żółtego sera
Author: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Source: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Od pewnego czasu karierę w sklepach robią tzw. „stoiska eko”. To miejsca, gdzie odnaleźć można tylko produkty ekologiczne.
Kilkadziesiąt lat temu nikt o takich rzeczach nie słyszał. Co więc się zmieniło?

Do wyrobu produktów spożywczych używano wcześniej o wiele mniej sztucznych dodatków niż teraz. Coś co było jeszcze niedawno normą, dziś już łapie się w kategorię „żywność ekologiczna”. Niestety, masowa produkcja, modyfikacje i inne „ulepszenia” skazują nas na wyszukiwanie zdrowych rzeczy.

Najlepiej tak właściwie wyszukać jedno, polecane miejsce, gdzie można kupić zdrową i smaczną żywność ze sprawdzonego źródła. Zwróćmy uwagę, prawdopodobnie w okolicy mamy mały kram z warzywami dostarczanymi przez lokalnych rolników. Możemy nawet wybrać się do jakiegoś gospodarstwa i tam robić zakupy - wielu właścicieli gospodarstw od pewnego czasu już umożliwia zakupy, które robimy w sposób od dawna już przyjęty za naszą zachodnią granicą.

Zaciekawił Ci się ten wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link - ta witryna (www.alpaki.pl/hodowla-alpak-wg-alejandry-rubino,2) również na pewno przypadnie Ci do gustu!

Przybywamy do gospodarstwa, zabieramy koszyk i idziemy między zagony zbierając to, na co mamy ochotę. na koniec płacimy, zazwyczaj mniej niż za supermarketową żywność „bio”.

Można też odnotować pewną tendencję - mianowicie produkty ekologiczne są teraz trendy. Nie chodzi tylko o jedzenie, ale też ciuchy, dodatki, buty, kosmetyki, AGD i tak naprawdę wszystko co nas otacza.

Interesują Cię dalsze wpisy (https://kret-malepszy.pl/kruszywa) na ów temat? To świetnie, bo z chęcią stworzyliśmy dla Ciebie dalsze podobne wątki.

Widać, że jeśli coś ma etykietkę „bio” automatycznie jest pożądane , a dodatkowo jeszcze o wiele droższe niż „normalne” produkty. Nie jest to zła czy szkodliwa moda, szkoda jednak, że jest wiele osób, które nie zwróciłyby nigdy uwagi na sposób uprawy roślin czy hodowli zwierząt, albo też wytwarzania innych produktów - gdyby to nie było modne. Miejmy nadzieję, że ta moda nie przeminie i żywność ekologiczna będzie codziennie gościć na naszych stołach (ekologiczny sklep internetowy Ekoj.pl).