You are here

Efektywne promowanie produktu własnej firmy w Internecie

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
W dzisiejszych czasach, przyjęło się stwierdzenie, iż jeżeli nie ma czegoś w sieci, to taka rzecz nie istnieje. Rzecz jasna, jakkolwiek wyolbrzymione jest to powiedzenie, to ma ono swoje odzwierciedlenie jeśli chodzi o e-handel jak i przemysł usługowy. Jeśli szukamy jakiegoś dobrego mechanika bądź też chcemy kupić nowy telewizor, w pierwszej kolejności wyszukujemy informacji w Internecie.


remarketing
Author: Senado Federal
Source: http://www.flickr.com
Moc e-commerce wzrasta w bardzo dużym tempie i zrozumiało to już sporo firm, zarówno mniejszych podmiotów jak również potentatów handlowo-usługowych. Warto więc sprawdzić które narzędzia oraz strategie pomogą nam w promowaniu naszych produktów w Internecie.


pomoc
Author: The International Federation
Source: http://www.flickr.com


Jedną z podstawowych używanych strategi jest remarketing. Jest to typ kampanii reklamowej, która jest oferowana w portfolio usług AdWords. Polega to na ponownym przedstawianiu użytkownikom produktów, które zaobserwowali już na naszej stronie internetowej. Jest to niezwykle efektywne narzędzie w przypadku, gdy dany użytkownik przeglądał produkty na naszej stronie ale nie postanowił zakończyć procesu zakupem towaru. W krótkim czasie jesteśmy w stanie ponownie dotrzeć do takiego klienta z naszymi produktami, które już go zainteresowały. Ważną kwestią jest fakt, iż wdajemy się w kontakt z użytkownikami, którzy już w pewien sposób mieli styczność z naszą ofertą -najlepszy remarketing. Mają zatem w świadomości obraz naszej firmy i oferowanych produktów. Niezbywalną zaletą remarketingu jest możliwość łatwego dostosowywania do potrzeb kampanii, która pozwala nam w odpowiedni sposób zbudować strategię w kontekście od tego, do których klientów mamy w planie trafić z przekazem.


Reklama w sieci w dzisiejszych czasach, to niezwykle sprawnie działająca maszyneria, jaka daje nam doskonałe narzędzia żeby zaistnieć w świadomości klientów. Prym wiedzie oczywiście firma Google jako hegemon, dzięki swojej wyszukiwarce internetowej. Kolejnym powszechnie używanym narzędziem jest Google DoubleClick. Jest to zintegrowana platforma do kierowania wyszukiwarką, która w znaczny sposób ułatwia wszystkie działania reklamowe w Internecie -dowiedz się więcej o google doubleclick. Absolutną zaletą tego narzędzia jest z całą pewnością oszczędność czasu jak i pomoc w zwiększeniu zwrotu z inwestycji. Interesującym faktem jest to, że technologia doubleclick nie jest dziełem Google - gigant z Mountain View wchłonął w 2007 roku firmę DoubleClick. Technologia tej firmy umożliwia bardziej precyzyjne planowanie reklam z banerów, dzięki zbieraniu informacji o klientach wyszukiwarki.


Podsumowując - jeśli posiadamy firmę i chcemy ją rozwinąć albo jesteśmy CEO marketingu oraz skanowanie faktur efematic marzymy o wzroście znaczenia reklamy naszej firmy w sieci, musimy zainteresować się narzędziami reklamowymi Google. Jest to w dzisiejszych czasach warunek prawie konieczny prężnego działania każdego przedsiębiorstwa.