You are here

Jak zagraniczne korporacje i koncerny będą wykorzystywały umiejętności oraz potencjał naszych pracowników

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Polska jest znana z wysokiej klasy pracowników z wielu zawodów, nie od dziś o tym wiadomo. Doceniają to międzynarodowe korporacje, które bardzo chętnie zatrudniają rodaków, zauważają to także właściciele krajowych firm.


zobacz więcej
Author: Andrew Feinberg
Source: http://www.flickr.com
Zresztą obecnie, w epoce międzynarodowych powiązań biznesowych w rzeczywistości często nie wie się do końca, w jakiej firmie będzie się pracować. Jeżeli nawet będzie miała ona polską nazwę, lokal w którymś polskim mieście i płaci podatki w naszym kraju to nie znaczy, że jej głównym właścicielem nie będzie jakiś zagraniczny inwestor. Współcześnie bardzo często sytuacja wygląda tak, że koncerny z zagranicy mają swoje filie w Polsce, zatrudniając przy tym najlepszych specjalistów którzy są dostępni na rynku. Bardzo często osoby takie mają angielskie nazwy stanowisk pracy, na przykład product engineering manager czy IT administrator.

Jeśli chcesz zdobyć równie fascynujące informacje na przedstawiany wątek, to przenieś się do serwisu (https://cliff-broker.pl/branze/agencje-posrednictwa-pracy.html), który zawiera ważne wiadomości odnoszące się do podnoszonego zagadnienia.

Praktyka ta jest coraz powszechniejsza w firmach z międzynarodowymi zespołami, w których angielski jest głównym językiem porozumiewania się, ale sporo przedsiębiorców z naszego kraju także takie obyczaje wprowadza u siebie. Dzięki niskim kosztom pracy i wysokiej klasy specjalistom coraz więcej firm zaczęło się decydować na uruchomienie w naszym kraju centrów outsourcingowych.

firma
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Powstają one najczęściej w większych akademickich miastach, w jakich nie będzie problemów z dostępem do wykształconych, młodych ludzi, którzy będą chcieli się związać z międzynarodowymi korporacjami. Na początku były to głównie firmy działające w controllingu i finansach, w krajowych oddziałach tworzono zespoły pracowników odpowiedzialne za obsługiwanie klientów z wielu innych państw. Niekiedy mogło się to wiązać z pracą w godzinach, w jakich się pracuje w kraju klienta, lecz dzięki temu można było całkiem nieźle zarobić. W ostatnim czasie coraz większą rolę mają również usługi takie jak it outsourcing in poland. Po profesjonalistach z dziedziny finansów także nasi specjaliści od IT zyskują bardzo dużą renomę na światowych rynkach, i liczba firm oferujących takie usługi bez przerwy rośnie.