You are here

Ten, kto trzyma w domu zwierzaka, powinien mieć także dla nich weterynarza

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Zwierzęta są dla ludzi zazwyczaj członkami rodziny — przez to dbamy o nich,gdy są chore.


Każdy zwierzak trzymany w domu musi chociaż raz w życiu odwiedzić weterynarza.
jazda konna
Author: Shannon Veerkamp
Source: http://www.flickr.com


Sprawdzi on ogólny stan zdrowia naszego pupila oraz stworzy dla niego książeczkę zdrowia. W niej będzie wpisywał wszystkie kolejne wizyty oraz zabiegi. Oczywiście różna jest procedura z różnymi zwierzętami. Z jaszczurkami na przykład nieczęsto ktoś wybiera się do kliniki weterynaryjnej. Z kotami już bardziej regularnie, a najczęściej weterynarz przyjmuje z pewnością psy. Czworonogi zazwyczaj się chipuje, aby ich numer widniał w spisie. To samo robi się z kotami. Je również najczęściej poddaje się sterylizacji. Jest to zabieg, który przeprowadza się dla obopólnej korzyści.

Jeśli zaintrygował Cię opisywany artykuł, szybko sprawdź dodatkowo ten link! To świetna oferta (https://alpaki.pl/alpakoterapia/) i tutaj odnajdziesz szczegółowe informacje.

Właściciele nie będą musieli przeżywać męki, kiedy kot zaczyna szaleć w czasie rui, a sam kot (szczególnie kotka) zapewne nie będzie miał kłopotów zdrowotnych. Przy wyborze weterynarza należy kierować się radami przyjaciół lub ocenami z sieci. Dobrze byłoby wyszukać takiego weterynarza, który pracuje w profesjonalnie wyposażonej klinice. Powinny znaleźć się tam aparaty przykładowo do robienia USG czy zdjęć rentgenowskich. Dzięki temu w nagłych przypadkach będziemy mogli od razu sprawdzić, jakie są obrażenia.
Co ważne, powinniśmy również zaobserwować, jaki lekarz ma stosunek do zwierząt. Musi być cierpliwy oraz umieć sobie zjednywać ich zaufanie. Osoby nerwowe oraz nadpobudliwe nie są chyba dobrymi specjalistami w takiej dziedzinie.