You are here

Koty z reguły umieją uszczęśliwić wiele osób — powinniśmy o nie jednak dbać oraz odpowiednio karmić

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Słyszy się, że pies jest najwierniejszym towarzyszem człowieka. Jednakże kotek także może sprawić, że nasz dom będzie radosny.


Często usłyszeć można od różnych osób pogląd, że kociaki bywają złośliwe.


koty - płótno
Author: Krzysztof Belczyński
Source: http://www.flickr.com


To kłamstwo. Wszyscy specjaliści od kotów przekonują, że koty bywają niczym dzieci. Gdy się nudzą i nie mają możliwości, by się bawić, to zaczynają sobie znajdywać zabawę tam, gdzie nie wolno. Zatem niszczą meble, gryzą nogi od stołu oraz zrzucają różne przedmioty. Przecież kot to nie mebel. Jeżeli bierzemy do siebie zwierzaka, to powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że musimy się z nim regularnie pobawić. Ale także sprzątać kuwetę oraz właściwie karmić. Warto zatrzymać się dłużej na temacie karmy dla kociaków. Musi być ona odpowiednio dobrana do wieku. Dla kociaków są całkowicie inne zestawy, bo potrzebują one znacznie więcej różnych mikroelementów oraz białek. Starszy kot także wymaga zróżnicowanej Diety. Trzeba więc na ten temat porozmawiać z weterynarzem. Kocia karma musi być najlepszej jakości. Powinna zawierać kwasy omega i różne witaminy.

Kiedy pomyślisz, że warto poznać większą ilość szczegółów powiązanych z prezentowaną tu problematyką, zerknij na źródło (petkingdom.pl/) - tam znajdziesz analogiczne zagadnienia.

Musi być także smaczna. Są tacy, którzy mówią, że koty powinny jeść tylko suchą albo mokrą karmę. Inni z kolei powtarzają, że można to mieszać oraz dawać im normalnie suchą karmę, a przykładowo wieczorem — mokrą.
Musimy samodzielnie wypracować najkorzystniejsze rozwiązanie w oparciu o obserwację naszego ulubieńca. Co pewien czas można zmieniać smaki jego jedzenia oraz serwować mu smakołyki, które znajdziemy w ofercie większości przedsiębiorstw, które produkują karmy.