You are here

W jaki sposób przygotować się na przyjęcie psiaczka?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Na samym początku powinniśmy nadmienić, że pierwsze doby z domownikiem mają z pewnością ogromny wpływ na kontakty człowieka z pieskiem.


Psychika psiaczka jest bardzo podatna na formowanie.


wczasy - płótno
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com
Zadzierzgnięta na początku więź, stworzone rytuały, przetrwać mogą nawet kilkanaście lat. Powinniśmy mieć na względzie, że popiskiwanie u psiego brzdąca jest normalnym sposobem komunikacji. W ów sposób porozumiewał się z rodzeństwem i z mamą. W nowej sytuacji, w jakiej znalazł się malutki piesek, jest to całkiem normalne. Trzeba wtenczas pojawić się lecz - co istotne - nie od razu, oraz zatroszczyć o emocje faworyta, najlepiej w towarzystwie apetycznego kąska. Prócz dania szczeniakowi czasu na oswojenie się z mieszkaniem, bawmy się z nim, chwalmy, wchodźmy z pieskiem w interakcje.


roślin
Author: B&B Magnolia Apartments
Source: B&B Magnolia Apartments


Nowe lokum psiaczka to prawdopodobne źródło wielu zagrożeń. Należy więc sprawdzić, czy mieszkanko przystosowane jest do potrzeb nowego mieszkańca.

Zazwyczaj o rzeczach, które nam mogą się spodobać dowiadujemy się na bazie recenzji. Może w taki sposób będzie w tym przypadku, gdyż zapraszam do lektury (https://alpaki.pl/alpakoterapia/) podobnego tekstu.

Wartościowych wskazówek dostarczyć może spojrzenie na dom z perspektywy szczeniaka i obejście pomieszczeń "na czworakach". Powinno się ochronić wszelkie kable, obkleić ostre brzegi, wykluczyć z zasięgu psiego pyszczka trujące rośliny doniczkowe, a również ciężkie obiekty, które mogą spadać na czworonoga, kiedy potrąci je. Nieodzowne akcesoria, takie jak na przykład miski na pokarm, obroże, legowiska bądź gadżety, można kupić tak w sklepie stacjonarnym jak także w sklepie online.


Najlepiej jednak nie rozpraszać naszego psiaczka nadmiarem bodźców - bytność na nowym terytorium stanowi dla niego dość duże wyzwanie. Starczy jedna zabawka, na przykład sznurek.