You are here

Szkolenia zamknięte i otwarte - którą opcję? Wady i zalety

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Szkolenia są niezwykle ważną kwestią w działalności każdej firmy. Za ich pomocą pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje, a przedsiębiorstwo może świetnie się rozwijać. Nierzadko pada pytanie, czy szkolenia jest w ogóle potrzebne. Odpowiedź jest z pewnością twierdząca. Pracownicy poznają nowe metody spełniania swoich obowiązków, dzięki czemu zwiększą swoje kompetencje.

coaching
Dodatkowo nauczą się prawidłowego kontaktu z klientem, co na pewno sprawi, że prościej zdobędą nowych zlecających. Prócz tego szkolenia integrują załogi, z kolei przyjazna atmosfera jest niezwykle pomocna w efektywnej pracy. Na rynku odnajdziemy szkolenia otwarte i zamknięte. W jakiej sferze się różnią? Przede wszystkim szkolenia otwarte są udostępniane dla osób z różnych firm i branży. Z pomocą tej różnorodności, przedsiębiorstwa mogą wymieniać się doświadczeniami.

Mocnymi zaletami tego rodzaju szkoleń jest dokładnie wspominana wymiana doświadczenia, lecz również nabycie umiejętności kontaktów międzyludzkich. Takie spotkania wzmacniają kreatywność, a atmosfera sprzyja nauce. Oprócz tego poznajemy działanie różnych firm, nawiązujemy też nowe kontakty biznesowe. W dodatku szkolenia otwarte sprawiają, że zakres tematów jest szeroki oraz różnorodna.

Podnoszona w tym miejscu tematyka jest według Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to wejdź do serwisu, który opisuje zbliżone zagadnienia.

Jeśli natomiast mowa o kosztach, szkolenie otwarte - zajrzyj tutaj - opłaca się bardziej, kiedy wysyłamy 1 pracownika.

Chociaż takie spotkania mają wiele zalet, istnieją również wady. Kiedy przedsiębiorstwo chce poznawać jednoznaczne zagadnienia, szkolenia otwarte mają okazać się zbyt szerokie. Należy pamiętać, że każdy uczestnik posiada odmienny poziom wiedzy. Tego rodzaju szkolenia nierzadko odbywają się z dala od siedziby firmy, jest to więc związane z nadprogramowymi kosztami. Szkolenia zamknięte są natomiast dostępne dla określonej grupy osób. Omawiane jest na nich jedno zagadnienie, jest ono rozłożone na czynniki i dokładnie przedstawione.


Szkolenie biznesowe
Author: Silicon Beach Training
Source: http://www.flickr.com
Wybierając ten typ szkoleń mamy możliwość zatrudnienia konkretnego trenera, z kolei materiały są dostosowane do wymagań firmy. Nie ma kłopotów z dopasowaniem terminów, a w przypadku, kiedy szkolenie organizowane jest dla dużej liczby osób, koszty są mniejsze.Złą stroną szkoleń zamkniętych jest z pewnością brak możliwości podzielenia się doświadczeniami. Jeśli natomiast spotkanie ma miejsce w siedzibie firmy, pracownicy mogą mieć problem z prawidłowym skupieniem się.

Każdy rodzaj szkolenia ma swoje dobre i złe strony, jednak na pewno posyłanie pracowników na tego typu wydarzenia jest bardzo ważne, rozwijają oni bowiem nie tylko siebie, lecz także - a może nawet głównie - firmę.