You are here

Która rasa najlepsza do strzeżenia domu?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
obroża
Author: Petr Kadlec
Source: http://www.flickr.com
Na początek zła wiadomość dla zakochanych w fascynująco niebieskich oczach husky. Uwielbienie tej rasy do biegania sprawia, iż pies ten musi mieć teren odpowiednio ogrodzony, a na spacerach nie wolno puszczać go wolno, bez smyczy, albowiem więcej go nie zobaczymy. Poza tym husky jest bardzo miły dla obcych, toteż na stróża zupełnie się nie nadaje.

Author: West Zest
Mimo że zwracamy naszemu pupilowi dużo uwagi i staramy się kierować do rad najwspanialszych trenerów czworonogów, nasz czworonóg ciągle ucieka po wypuszczeniu ze smyczy, goni rowerzystów, a może obgryza nam kapcie? Kiedy tak się dzieje, to z pewnością wspaniale spiszą się tutaj obroże elektryczne, a więc urządzenia, które składają się z pilota i z obroży, która ma w sobie wbudowany odpowiedni czujnik, działający na odległość nawet jednego kilometra. Taka obroża za pomocą odpowiednich bodźców da czworonogowi do zrozumienia, że źle postąpił oraz że nie spełnił naszej komendy, która pewnie że powinna pojawić się, nim użyjemy możliwości obroży, do zapanowania nad zachowaniem naszego pupila. Rzeczy takie stanowią istotny aspekt posiadania psa.

Zanim weźmiemy zwierzaka do domu, musimy zadbać o takie rzeczy, jak przykładowo miski na wodę i jedzenie, obrożę (również przeciwpchelną) i smycz czy odpowiedniej wielkości legowisko i kuwetę, specjalną karmę. W sytuacji gdy często podróżujemy przydadzą się przedmioty takie jak klatka lub specjalna mata do auta. Wszystkie te rzeczy można nabyć na http://sport-dog.pl/.

Za najinteligentniejszego psa uchodzi mało znany w Polsce border collie, który potrzebuje wybiegu i najlepiej stada owiec do pilnowania. W niewielkim domu z ogródkiem, w najlepszym wypadku zapędzi na taras właścicieli.
pies
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Również arcyważne są akcesoria do pielęgnacji.

Dowiedzmy się najpierw jakie wymagania ma rasa i dobierzmy zgodnie z tym szampony, szczotki czy środki odstraszające owady. Pewnie że zawsze przed użyciem obroży powinniśmy w pierwszej kolejności wypowiedzieć polecenie, tak żeby czworonóg wiedział o co nam chodzi. Nie mniej powiązanie ze sobą tych dwóch rzeczy z pewnością jest bardzo przydatne, szczególnie jeżeli do ułożenia mamy bardzo trudnego oraz jednocześnie niesamowicie upartego psa. Często nawet zawodowi trenerzy korzystają z takich obroży, gdyż dzięki nim szybciej można zyskać założony efekt.