You are here

O czym pamiętać wybierając altankę ogrodową? Na co zwracać uwagę? Co jest najbardziej ważne?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Altana ogrodowa to niezastąpione miejsce odpoczynku dla całej rodziny. Gdy jesteśmy zdecydowani na jej kupno można wybierać spośród bogatej oferty kształtów oraz materiałów. Najbardziej znane są altany drewniane, ale to nie jest jedyna możliwość.
altanki ogrodowe
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
[
Author: Libet
Source: Libet
Altanki ogrodowe wspaniale chronią przed deszczem oraz słońcem. Solidnie zadaszone i z pełnymi ścianami świetnie chronią przed wiatrem. W altance jesteśmy w stanie zorganizować wspaniałe spotkania, w których każdy z nas jest w stanie zrelaksować się po trudach całego tygodnia. W altanach zamykanych możemy przechowywać ogrodniczy sprzęt. Rzeczywiście możemy w nich również zainstalować kominek lub grill. Oprócz takich funkcji altanki ogrodowe pełnią również funkcje dekoracyjne. To rewelacyjna ozdoba ogrodu, to sprawia, że rewelacyjnie wkomponowuje się w każde ogrodowe otoczenie.
Do postawienia altanki ogrodowej jesteśmy w stanie użyć różnych materiałów. Tylko od nas zależy, na jaki zdecydujemy się materiał. Altanki ogrodowe dość często wykonane są z drewna, najczęściej sosnowego lub świerkowego. Drewno to materiał ekologiczny, więc wybór odpowiedniego gatunku zagwarantuje altance długotrwałość i odporność na warunki pogodowe. Ogromną zaletą altan drewnianych jest prostota wykonania i demontażu, jak pojawi się tego typu potrzeba. Inny typ to murowane altany, jakie najbardziej korzystnie sprawdzają się na działkach niż w ogródkach przydomowych. Można w nim z powodzeniem trzymac narzędzia, a także spać w upalne dni. Do wyboru są także altanki metalowe, wykonane najbardziej często ze stali albo przewód termoodporny żeliwa, połączonych z innymi materiałami.
Dla osób, jakie nie mają w planach inwestycji w altankę, a planują jednakże mieć choćby najbardziej proste schronienie na swoim ogródku, dobre będą wiaty drewniane - przykłady drewnianych wiat. Mają prostszą konstrukcję, ale odpowiednio zaprojektowanie i wykonane będą bardzo istotnym elementem każdej działki. Co do samych altanek ogrodowych, to dobrze jeszcze dodać, iż nie powinny one dominować w ogrodzie, najlepiej bowiem jak będą się wkomponowywać w jego otoczenie. Dobierajmy właściwą altankę do klimatu naszej działki. Do mniejszych ogrodów będą pasować mniejsze i skromniejsze altanki, zaś do dużych większe i bardziej zdobione.