You are here

W jaki sposób zaprojektować piękny i funkcjonalny ogród

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Niejeden z nas śni o dużym, pięknym ogrodzie. W jaki sposób zaaranżować ogród, aby był nie tylko zadbany i atrakcyjny, ale również funkcjonalny?

Ogród przede wszystkim powinien być miejscem wypoczynku dla nas oraz naszych najbliższych. Dlatego ważne jest, aby w ogrodzie znalazło się miejsce, gdzie można odpocząć po trudnym dniu.


Najlepiej sprawdzi się w tej roli niemały przykryty dachem taras, pawilon albo altana ogrodowa. W marketach można kupić gotowe drewniane altanki ogrodowe, albo można je także samodzielnie zbudować od podstaw. Kupując altanę, należy się pomyśleć, jakie cechy powinna ona wypełniać – jak dużo ludzi musi zmieścić, jaki powinna mieć kształt a także formę – małego domku z całymi ścianami i podłogą, czy wystarczający jest pawilon w kształcie tylko zadaszenia opartego na słupach, bez podłogi.
meble ogrodowe
Author: Herry Lawford
Source: http://www.flickr.com

W ogrodzie mocno przydatny będzie także domek narzędziowy, w którym można pomieścić wszelkiego rodzaju narzędzia ogrodowe i do warsztatu, stojaki na drewno do kominka, rowery, glebogryzarkę i mnóstwo innych sprzętów oraz akcesoriów (więcej).

Mamy misję, by rozwiać wszelkie Twoje niepewności i dostarczyć Ci nowe i interesujące wątki. Więc ciekawa informacja czeka na Ciebie w poniższym linku.

Lokum to jest bardzo niezbędne – pozwala na zyskanie większej przestrzeni w domu, co jest niesamowicie przydatne zwłaszcza w wypadku budynków bez piwnicy, w których zwykle przetrzymuje się tego typu sprzęt.

Jeśli chcemy sprawić przyjemność dzieciom, możemy wykonać im niewielki plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią i karuzelą. W dobrze zaopatrzonych marketach oraz w sklepach budowlanych można znaleźć wielką ofertę tego rodzaju zabawek i sprzętów. Kiedy dysponujemy sporą przestrzenią, można pomyśleć nad budową basenu, który na pewno wspaniale się nam przysłuży w gorące letnie miesiące lub chociażby nad budową niewielkiego stawu, który zapewne będzie stanowił piękny i oryginalny element w naszym ogródku.


Projektując ogród, można poczytać na ten temat. W sieci znajduje się dostępnych bardzo dużo portali poświęconych temu, jak ładnie i pomysłowo urządzić ten teren. Na różnego rodzaju forach w Internecie można poradzić się innych użytkowników w kwestii zaprojektowania naszego ogrodu. Można również skorzystać z porad profesjonalnego architekta krajobrazu, który z pewnością pomoże nam nadać realny wygląd naszym marzeniom i wymaganiom i dopasować ogródek do wszystkich naszych potrzeb.
Zobacz altanki ogrodowe.