You are here

Jakie występują typy laptopów oraz jak muszą być one nabywane?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Laptop to niezwykle znane narzędzie, jakie jest wykorzystywane zarówno w domu, jak i w pracy. Fakt, że są sprzętami mobilnymi pozwala na pracę w niemalże jakimkolwiek miejscu.


W zależności od zainstalowanych elementów, laptopy mogłyby być przeznaczone do zadań biurowych, gier, oglądania filmów, czy też obróbki obrazów i wideo.


Dla zwykłego człowieka znalezienie się w świecie bardzo bogatych ofert różnych producentów może być dużym wyzwaniem, z tego też powodu przed zakupem tego typu urządzenia, musimy się zorientować, co w ogóle w laptopie musi być zainstalowane. Najpierw musimy ustalić do czego w ogóle będzie nam takie urządzenie służyć. W przypadku laptopa do gier, powinien być on wyposażony w mocną kartę graficzną i dobry procesor. Laptopy do biura są tanie w eksploatacji a wymiana pojedynczych części jest dosyć tania. Takie laptopy często mają pomocnicze porty, które są przydatne w biurze. Chodzi tu o gniazdo VGA, które może być stosowane przy podłączeniu projektora.
laptopie
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com


Istnieją jeszcze laptopy tzw. laptopy dwa w jednym lub w inny sposób mówiąc laptopy hybrydowe czy konwertowalne. Laptopy konwertowalne oraz hybrydowe to podkategoria laptopów dwa w jednym. Są one zaopatrzone w zawiasy, które umożliwiają obrócenie ekranu. Pozwalają one na odłączenie klawiatury od monitora. Na rynku do nabycia są także laptopy konsumenckie, które przeznaczone są do użytku domowego. Umożliwiają one wygodne oglądanie filmów w jakości HD, a także mogłyby odtwarzać muzykę czy też pozwalają na uruchomienie niezbyt wymagających gier. Najbardziej zaawansowane są laptopy dla fachowców, które określane są ultrabookami.


Są one stworzone dla osób, które profesjonalnie zajmują się pracą przy laptopie, zatem programistów, grafików lub (zobacz: prawo jazdy kategoria B) ludzi trudniących się obróbką dźwięku oraz obrazu lub dla analityków.