You are here

Światła do ogrodu

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Letnie miesiące to czas, gdy chętnie spędzamy wieczory w ogrodzie. Rozstawiamy grilla, zapraszamy znajomych i w taki sposób odprężamy się. Nikt jednak nie lubi spędzać czasu w egipskich ciemnościach, w związku z tym dobrze jest pomyśleć o ciekawym oświetleniu ogrodu.
Zwróćmy uwagę na to, by światła były dopasowane do stylu naszego domu i do otoczenia. Jeśli mieszkamy w wiekowym budynku można założyć lampy ogrodowe retro. Jeżeli nasz dom to nowo postawiony budynek pójdźmy raczej w kierunku oświetlenia w podobnym stylu. Ogród sklep ogrodniczy online stanowi dopełnienie domu, w związku z tym trzeba przywiązać do jego wyglądu co najmniej podobną uwagę. Zapamiętajmy aby nie przesadzić. Za mocne światło sprawi, że klimat wieczornych imprez nie będzie dobry. Nie chcemy przecież czuć się jak na stadionie.Pomyśl o oszczędnościach

Nikt nie ma ochoty wydawać wielkiego majątku na lampy ogrodowe. Energia elektryczna sporo kosztuje, lecz jeśli chcemy mieć w ogrodzie światła możemy wybrać odmienne rozwiązanie. Chodzi o lampy solarne do ogrodu. Nie potrzebują one przyłączenia do jakiegokolwiek gniazdka, ponieważ ich akumulatory ładowane są w ciągu dnia dzięki słońcu.

Pamiętajmy jednakże w czasie zakupów, by wyszukać lampy wysokiej klasy. Tylko te zapewnią nam dobre światło. Bywa, że lampy solarne świecą słabym światłem, a przecież zależy nam na tym, aby jednak zobaczyć cokolwiek dalej niż w promieniu trzydziestu centymetrów.

Gdzie zamontować światła?

Oświetlenie w ogrodzie to świetny pomysł. Nie tylko umożliwia nam miłe spędzanie czasu z przyjaciółmi ale też ładnie podkreśla wygląd domu i ogrodu. Można zdecydować się na przykład na doświetlenie drzew od dołu, albo na założenie lamp na gałęziach. Jeżeli tylko właściwie dopasujemy natężenie światła możemy osiągnąć powalający rezultat „świecących drzew”. Jeżeli nie mamy drzew w ogrodzie warto zdecydować się na niewysokie lampy stojące lub na przykład na zamontowanie świateł na pergoli czy altanie - jeżeli naturalnie tego typu elementy mamy w ogrodzie. Warto zamontować w ogrodzie lampy. Na pewno będzie przyjemniej.