You are here

Jak rozliczyć się z urzędem podatkowym on-line

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Blankiet PIT-37 związany jest z wszelkimi przychodami osiąganymi jak też rozliczanymi przez płatnika (np. pracodawcę). Jeśli dochodzi do zawarcia umowy lub dokonania czynności, z tytułu których musimy rozliczyć się samemu, wtenczas nie korzystamy z tego dokumentu. To typowa deklaracja, jaką składa pracownik, zleceniobiorca bądź inna osoba, za jaką zaliczki na podatek powinien obliczyć płatnik (dla przykładu chlebodawca, zleceniodawca, itp.).


Wielu podatników z pewnością pamięta olbrzymie kolejki w urzędach pocztowych w ostatnim dniu składania oświadczeń podatkowych. Teraz zamiast poczty, większość osób wybiera program do złożenia pit 2015. Na skutek możliwości przesyłania oświadczeń pit online 2015, ogonki się skróciły, a my nie musimy nawet opuszczać domu, ażeby dopełnić formalności z urzędem skarbowym. Zysków jest jednak więcej, szczególnie jeżeli rozliczenia podatków nie zlecamy do biura rachunkowego, tylko przygotowujemy je samodzielnie. Program pit 2015 poprowadzi nas praktycznie "za rękę". Podpowie, jakie dane jak też gdzie trzeba wprowadzić, a także zweryfikuje, czy wszystkie niezbędne pola są przez nas poprawnie wypełnione. Zmniejsza to ryzyko popełnienia błędu, co może skutkować nieodzownością składania korekty zeznania oraz oczywiście stresującym kontaktem z urzędem fiskalnym.

program do rozliczania pit
Author: Special IG for Afghanistan Reconstruction
Source: http://www.flickr.com
Pamiętaj, im szybciej poślesz e-deklarację pit-37, tym rychlej uzyskasz zwrot podatku. Decydując się na wysłanie oświadczenia przez internet, unikniemy jednego z najczęstszych błędów. Przez wiele lat podatnicy wysyłający PIT-y pocztą zapominali się podpisać. W wypadku oświadczeń przesyłanych elektronicznie podpis jest zbędny.

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu chcesz jeszcze dokładniej poznać to zagadnienie, zalecamy tą treść, ponieważ ona jest tak samo niebanalna.

Zamiast tego, w celu weryfikacji podatnika starczy podać sumę przychodu z oświadczenia składanego w minionym roku, zaś po wysłaniu oświadczenia odebrać e-mail z UPO, będącym dowodem tego, że złożyliśmy deklarację finansową w terminie.


Pod koniec czasu składania rocznych deklaracji swe zeznania podatkowe wysyła mnóstwo osób. Jeśli przysługuje nam zwrot, musimy na niego dłużej poczekać. Im wcześniej więc wyślemy nasz PIT, tym szybciej pozyskamy zwrot nadpłaconego podatku. A kiedy będziemy zmuszeni dopłacić, to warto wcześniej poznać kwotę, o jaką zasilimy konto urzędu skarbowego i stosownie zaplanować ją w domowym budżecie. Sam formularz możemy oczywiście wysłać w późniejszym czasie.