You are here

Czy znasz się na programach motywacyjnych?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Coraz więcej firm i przedsiębiorstw dostrzega w dniu dzisiejszym wagę poprawiania własnego wizerunku na rynku, a także dobrych stosunków z teraźniejszymi i potencjalnymi klientami. Po to wprowadzany jest tak zwany marketing relacji. Polega on na tezie, że wartością najbardziej istotną jest poznanie klienta i jego potrzeb. Zadowolenie klienta z działania przedsiębiorstwa jest niezwykle istotne, gdyż może wpłynąć pozytywnie na przyszły wizerunek instytucji.
Jedna z reguł marketingu relacyjnego traktuje o tym, że trzeba w większym stopniu skupiać się na potrzebach klienta teraźniejszego, niż na próbach uzyskania nowych. Nie wolno w całej działalności zapominać o własnych pracownikach i ich prawach. Komunikowanie się z partnerami powinno odbywać się w przyjemnej, dobrej atmosferze.

Programy lojalnościoweProgramy motywacyjne, zwane także lojalnościowymi, są niezwykle chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa.
pieniądze
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Są one częścią marketingu relacji. Są sposobem na budowanie przywiązania nabywcy do danej marki, przydając jej zarazem popularności.

Kiedy uznasz, że zawarte w tym artykule informacje są ciekawe, przeczytaj ponadto szczegóły w linku transport samochodów z niemiec. Odnajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

To z kolei pozwala na zwiększenie sprzedaży danego towaru, czyli na zwiększony zysk. Statystycznie programy tego typu w największej części rozpoznają osoby o wyższym poziomie wykształcenia, oni też są najczęstszymi ich odbiorcami. System lojalnościowy rzadziej natomiast dociera do ludzi o niższym poziomie wykształcenia, jak również do ludzi w podeszłym wieku. Ogólny stopień poinformowania o nim jest wciąż niezadowalający. Klienci często korzystają z programów lojalnościowych nieświadomie.

Programy lojalnościowe na terenie kraju

W Polsce również prowadzonych jest wiele programów lojalnościowych >> więcej tutaj. Zaufanie do tego typu programów deklaruje coraz większa liczba Polaków. Najpopularniejsze programy lojalnościowe w Polsce to Tesco Clubcard, Orlen Vitay, program Rodzinka zarządzany przez sieć Carrefour oraz karta Payback. Do tego typu programów zaliczyć można także wszelkiego typu karty stałego klienta, które można wyrobić np. w niektórych sieciach aptek. Stosunkowo nowym systemem jest program motywacyjny „Rossnę”, organizowany przez sieć sklepów Rossmann. W ramach tej akcji oferowane są kilkuprocentowe rabaty na artykuły dziecięce, nabywane w tej sieci przez rodziców dzieci.