You are here

Jakie kwiaty dla najbliższych, którzy odeszli

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Nagrobek
Author: Sidolux
Source: Sidolux
Chryzantema (Dendranthema) jest byliną lub półkrzewem z rodziny astrowate (Asteraceae). W Polsce znana jest pod nazwą złocień, dla mieszkańców Chin jest złotym kwiatem Wschodu, z Chin pochodzi, a jego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza właśnie złoty kwiat (z gr. „chrys” - złoty, „anthemon” - kwiat). O chryzantemie wspominał Konfucjusz, wiadomo że była ona uprawiana w Chinach już w V w. p.n.e.

Chińczycy nazywają chryzantemę „radością w niepomyślności”. Zanim stała się ozdobą ogrodów chińskich, ceniona była jako zioło przedłużające życie.
Chryzantema wielkokwiatowa
Author: Dorcia
Najważniejsza nie jest tylko wymiana wody, ale też wymiana samych kwiatów. Chryzantemy to najbardziej popularne kwiaty selekcjonowane przez mnogość ludzi. Nasuwa się tutaj zapytanie czemu.

Najwidoczniej są to jedne z najdłużej utrzymujących się typów kwiatów, a do tego są bardzo piękne i bardzo ładnie się prezentują. Najwybitniej ludową metamorfozą jest chryzantema wielokwiatowa. Jest to nie drogi kwiat, który przepięknie się prezentuje i gwarantuje bardzo pokaźny wygląd kurhanu. Śledząc ludzi na cmentarzu oświadczam, że 90 procent ludzi selekcjonuje właśnie chryzantemy. Wystarczy spojrzeć na stoiska przed cmentarzami, a sami stwierdzicie których kwiatów jest dominacja.

Sam typ należytego kwiatu może przedłożyć się solidny bo rodzajów chryzantem jest naprawdę wiele. Bardzo sporo innego wariantu przeróbki, krzyżówek czy sprzymierzeń.
Chryzantemy
Author: http://www.flickr.com
Source: http://www.flickr.com
Znawcy twierdzą, że chryzantema urodą ustępuje tylko królowej kwiatów – róży. Chryzantemy kwitną od końca lata do początku zimy, mają bardzo trwałe kwiatostany. W ich kwiatach odnajdziemy barwy będące odbiciem płomiennej jesieni: odcienie czerwieni, różu, pomarańczy, żółci i bieli.

Można obsadzać nimi rabaty, donice i pojemniki, a także hodować jako rośliny pokojowe. Czytając w internecie informacje na temat profitów z uprawie tego kwiatu wszyscy jednomyślnie meldują, że dzień wszelkich świętych to moment, gdy wyprzedaje się praktycznie cała uprawa i tak już jest od wielu lat. Z dnia na dzień przybywa coraz to więcej zmian tego pięknego kwiatu. Warto sobie przeglądnąć fotki profesjonalistów, ażeby oszacować piękno tego kwiatu. Bardzo dużo przedsiębiorstw zajmujących się uprawą i sprzedażą chryzantem mieści się w małej miejscowości o nazwie Praszka. Jest to raj chryzantem, zwłaszcza w sezonie jesiennym.