You are here

Dobre i złe właściwości pościeli z wełny

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Author: REMES
Można to zobaczyć analizując tendencje na rynkach wielu różnorakich produktów. Świetnym odwzorowaniem są przykładowo kołdry antyalergiczne (iltex.pl/produkty/posciel/antyalergiczna/), które w pierwszej kolejności przeznaczone są dla konkretnego grona konsumentów, cierpiących na tę przypadłość. W tym przypadku pragnienie zagwarantowania sobie komfortu związana jest także z ogólną świadomością tego, jak spore znaczenie ma dla naszego zdrowia długi sen. Zapewne każdy z nas ceni sobie luksus spania pod nową, niezwykle wygodną, gwarantującą odpowiednie ciepło kołdrą. Sama w sobie wełna ma duże właściwości higroskopijne to znaczy, że posiada ogromną zdolność wchłaniania i zatrzymywania wilgoci. Dlatego też pościel ta zimą ociepla a latem nie dopuszcza do przegrzania i pocenia organizmu.

Na dodatek wełna pokryta jest naturalną lanoliną, to znaczy naturalnym tłuszczem z gruczołów łojowych owiec, która jest pomocna w likwidowaniu grzybów, pleśni, roztoczy, drobnoustrojów czy też wirusów. Powoduje ona też, że zanieczyszczenie nie przedostaje się w głąb włosa. Zatem jest ona idealną pościelą dla osób uczulonych. Można rzec, że jest to pościel hypoalergiczna. Takie poduszeczki czy też kołdry antyalergiczne są bardzo szanowane przez interesantów. Kolejną zaletą pościeli wełnianej jest to, że nie dopuszcza ona do wytworzenia się odparzeńlub odleżyn.

Ma ona ponoć też właściwości lecznicze takie jak złagodzenie nerwobólów, bólów pourazowych czy też bólów stawów kończyn. Produkty z wełny to nie tylko pościele do pokoju sypialnianego. W przeciwieństwie do pościeli zawierającej pierze, pościel wełniana przepuszcza powietrze, dlatego też organizm może swobodnie oddychać przez skórę. Sama w sobie wełna posiada duże właściwości higroskopijne to znaczy, że posiada ogromną zdolność wchłaniania i zatrzymywania wilgoci. Dlatego też pościel ta zimą ogrzewa a latem nienie pozwala, aby organizm się przegrzał i spocił. Dodatkowo wełna pokryta jest naturalną lanoliną, czyli naturalnym tłuszczem z gruczołów łojowych owiec, która pomaga w likwidowaniu grzybów, pleśni, roztoczy, drobnoustrojów czy też wirusów.

Sprawia ona też, że brud nie przedostaje się w głąb włosa. Zatem jest ona doskonałą pościelą dla osób z alergią. Można powiedzieć, że jest to pościel hypoalergiczna. Takie poduszki czy też kołdry antyalergiczne są bardzo szanowane przez klientów. Kolejną zaletą pościeli wełnianej jest to, że nie dopuszcza ona do powstania odparzeń i odleżyn. Ma ona rzekomo też właściwości zdrowotne takie jak złagodzenie nerwobólów, bólów pourazowych czy też bólów stawów kończyn.

Wyroby z wełny to nie tylko pościele do pokoju sypialnianego. To mogą być także koce, kamizelki, kapcie, poduszki ogrodowe. Komfort relaksu na poza domem zapewnią nam poduszki ogrodowe, które są uroczym i przydatnym elementem wyposażenia mebli ogrodowych. Możemy położyć je na fotele ogrodowe, leżaki czy szezlongi, umocować je na siedziskach huśtawek dziecięcych albo po prostu – jeśli są dostatecznie duże – rozłożyć je wprost na trawie zamiast koca. Liczba rozmiarów, form i deseni jest oczywiście ogromna. Z łatwością dobierzemy poduszki pod względem kolorystycznym do naszych mebli oraz architektury domu.

Nie trzeba się przy tym martwić o higienę – pokrowce poduszek możemy bardzo łatwo ściągnąć i wyprać. Alternatywą dla osób, które nie narzekają na podobne trudności jest przykładowo pościel wełniana (iltex.pl/produkty/posciel/welniana/). W tym przypadku, jak powszechnie wiadomo, wełna wyróżnia się sporą miękkością, dzięki czemu leżąc na niej mamy możliwość dać się ponieść naszej wyobraźni i poczuć się jak na niebiańskim obłoku. Pomimo rosnącej ceny, która wyróżnia ją w porównaniu do wielu tańszych substytutów, spotyka się ona z coraz większym zainteresowaniem różnorakich konsumentów. Podstawowym czynnikiem warunkującym wybór danej opcji jest dochód – im więcej zarabiamy, tym mniejszym kłopotem jest dla nas pozwolenie sobie na taki komfort.
Ostatnią kategorią dóbr, o której trzeba wspomnieć w kontekście wygody, są poduszki ogrodowe, które z kolei charakteryzują się znaczącymzainteresowaniem ze strony osób posiadających swój dom z tarasem lub ogrodem. Umieszczenie ich na ławkach czy też huśtawkach przyczynia się do tego, że odpoczywanie na łonie natury w domowym zaciszu jest jeszcze większą przyjemnością, co zaś przyczynia się do tego, że możemy się jeszcze lepiej zrelaksować. Jak więc można dostrzec, gromadząc odpowiednio duże środki, możemy sobie dać ogromny komfort.