You are here

Domowa hodowla mastifa tybetańskiego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
śpiący Tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Dla wielbicieli psów, tych, którzy po prostu pragną posiadać kudłatego kumpla, jak i tych, których interesuje hodowla mastif tybetański stanowi idealny wybór. Ten duży czworonóg będzie strażnikiem gospodarstwa, towarzyszem zabaw i wiernym przyjacielem. niecodzienne cechy rasy z pewnością uczynią właścicieli bardziej atrakcyjnymi. Mastif tybetański to antyczna, dostojna rasa hodowana od wczesnego średniowiecza przez tybetańskich chłopów i mieszczan w celach obronnych i ozdobnych. Wybranie dobrej hodowli nie bywa zwyczajowo kwestią banalną.

Aby dobrze dokonać wyboru, najlepiej zapoznać się bliżej z samą kwestią. Mastif tybetański to zwierzę szczególne (szerzej - http://mastifztybetu.pl/orasie.php). Doceniany w Tybecie, pełnił od wieków funkcję psa pilnującego, współcześnie jest psem-towarzyszem, a również czasem wystawowym. Ma wyjątkowo wyrazisty charakter i znaczną tendencję do dominowania, dlatego też jego hodowla powinna być odpowiednia od samego początku. Z tego powodu szczególnie ważna jest waga profesjonalnej hodowli mastifa tybetańskiego – odpowiednia tresura psa sprawi, że będzie on nieagresywny, zdyscyplinowany i o własnej osobowości.

Wybranie odpowiedniej hodowli nie bywa zazwyczaj kwestią banalną. Aby trafnie wybrać, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią. Mastif tybetański to zwierzę szczególne (mastifztybetu.pl/orasie.php). Ceniony w Tybecie, pełnił od wieków rolę psa stróżującego, współcześnie jest psem-towarzyszem, a także czasami wystawowym. Ma wysoce wyraźny charakter i znaczącą tendencję do dominacji, zatem jego hodowla powinna być właściwa od samego początku.

Dlatego też szczególnie istotna jest waga fachowej hodowli mastifa tybetańskiego – właściwa tresura psa sprawi, że będzie on nieagresywny, zdyscyplinowany i o żywej osobowości. Życie bez psa dla wielu osób byłoby nudne. Zwierzęta domowe, także mastif tybetański, potrzebują bowiem dużo starań albo przyjaźni od strony ich właścicieli. Należy jednak przy tym mieć na uwadze, że wszystkie psy z tendencją do dominacji muszą być wychowywane z należytą konsekwencją i nie wolno traktować je w uprzywilejowanej pozycji. W dużej ilości hodowli zajmujących się takiego rodzaju działalnością, jak sprzedawanie mastifów, prosto popaść w dezorientację.

Skąd w takim razie dobrze czerpać informacje na temat tych psów, jaką hodowlę przyda się odwiedzić? Naturalnie takie najwspanialsze psiaki, a więc powiedzmy tibetan mastiff puppies, niestety nie są tanie. Chociaż tak naprawdę może to i dobra informacja? Takie psy muszą być chowane w dobrych warunkach, a ogólnie jest tak, że jeśli już ktoś wydawał kasę - i to niemało, na psa, to bez cienia wątpliwości będzie umiał dbać o niego. Choć na nieszczęście trudno mówić w tym przypadku o regule. No cóż, nadal jest tak, iż nie wszyscy umiejętnie podchodzą do psów... Długość życia wynosi około jedenastu lat, dojrzałość płciową osiąga około drugiego do trzeciego roku życia, mioty wynoszą trzy do jedenastu szczeniąt. Jeśli wyborem rasy jest więc mastif tybetański hodowla powinna być łatwa, a i przynosząca zyski,psy tej rasy są wszakże obsypywane medalami na międzynarodowych zawodach psów.