You are here

Lampy LED nowej jakości

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Wnętrze urządzone światłem
Author: LARS
Source: LARS
W ostatnim czasie powstała nawet specjalność tzw. v-jay’a, czyli osoby będącej ekspertem w oprawie oświetleniowej występów gwiazd muzyki. Tacy specjaliści wymyślają widowiska sceniczne dla zespołów muzycznych, prowadzą współpracę z Djami, są ponadto zatrudniani w klubach muzycznych, w których pomagają w instalacji urządzeń oświetleniowych. W tej kwestii powstało się wiele mylnych przekonań. Napiszę w tymże tekście żarówkami LED G9. Oznaczenie G9 wskazuje na rodzaj gwintowania z jakim mamy do czynienia.

Można bowiem wyliczyć trochę wymiarów mocowań. Najmniejszy wymiar to oprawa żarówek LED G9. Skutkiem tego ów typ żarówek diodowych wyśmienicie nadaje się do punktowego oświetlenia. Przykładowo sprawdzą się doświetlając wystawy sklepowe, wydobywając atuty reklamowanych produktów. Podobnie doskonale zdadzą egzamin żarówki LED G9 jako drobiazg finezyjny w umeblowaniu sypialnianym. Wybór oświetlenia zależy zarówno od naszych potrzeb, jak i od naszego gustu (producent rozwiązań led firma Maxled).

Niektórzy czują się dobrze w jasno rozświetlonych wnętrzach, inni natomiast w miejscach o małym natężeniu światła. Inaczej będziemy projektować na przykład oświetlenie sufitu w pokoju dziennym, a inaczej w sypialni czy w miejscu, gdzie pracujemy. Przy projektowaniu wnętrz powinniśmy zadbać o odpowiedni dobór trzech typów oświetlenia. Oświetlenie główne, jak choćby wspomniane wyżej oświetlenie sufitu, równomiernie oświetla przestrzeń. Oświetlenie punktowe oświetla miejsca, w których z różnych względów zależy nam, aby światła było więcej. Są to na przykład miejsca, gdzie czytamy lub pracujemy.

Żarówki LED G9 (www.max-led.pl) nadają się też jako zamienniki dla halogenów a także z racji swojej wielkości jako żarówki do niewielkich lamp szkolnych. Wysoka jakość użytkowania ledowego źródła światła jest uwarunkowana od temperatury koloru wysyłanego przez diody światła. Wartość ta wyzwala komfort. Im blask diodowe jest bliższe naturalnemu tym lepiej dla oczu. Kolejnym ważnym składnikiem decydującym o jakości światła jest tak zwany współczynnik CRI. Ta wartość pokazuje jak wyraziście przy zadanym świetle będą odwzorowane barwy przedmiotów.

Im większa wielkość współczynnika CRI tym lepiej widzimy odcienie. Żarówka znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach o znacznej wilgotności powietrza zatem w łazience lub też w pomieszczeniu kuchennym. Sprzęt do oświetlenia jest dzisiaj na tyle niedrogi, że duża liczba Djów, obsługujących imprezy okolicznościowe czy wesela, jest w stanie kupić własny zestaw dopasowany do własnych potrzeb. Tacy artyści najczęściej używają głowic laserowych, wytwornic dymu, do popularnych akcesoriów należy ponadto tzw. taśma led (max-led.pl/kategoria,catid-57,tasmy_led.html). Krótko mówiąc, żarówki LED G9 bardzo dobrze zastąpią tradycyjne sposoby oświetlania. Warunkiem koniecznym jest jednakże właściwe zharmonizowanie właściwości żarówki do indywidualnych potrzeb. Dlatego więc powinien być to sprawunek rozsądny, (tym więcej że ich koszt nie jest mały). Tylko w takim przypadku światło ledowe w naszym otoczeniu będzie nas satysfakcjonowało i pozwoli nam w sposób komfortowy cieszyć się z pożytków nowoczesnej techniki.