You are here

Hodowlane możliwości rasowych psów

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Tibetan mastiff
Author: Andrea Arden
Source: http://www.flickr.com
Podczas nabywania nowego zwierzęcia potrzeba zatroszczyć się o bardzo wielką liczbę kwestii powiązanych z potrzebami gatunkowymi danych zwierząt, takich jak chociażby mastif tybetański. Każdemu zależy, by jego zwierzę czuło się w domu jak najlepiej i psy nie są tu przecież żadnym wyjątkiem. W nowym tysiącleciu wybranie dobrej hodowli psów nie bywa zazwyczaj rzeczą banalną, zwłaszcza w przypadku mastifa tybetańskiego. W natłoku placówek zajmujących się tego typu działalnością prosto popaść w dezorientację. Dlatego też trafionym pomysłem przed udaniem się do hodowli będzie dodatkowe zapoznanie się z charakterystyką tej konkretnej rasy psa.

Pierwsze wiadomości o rasie są w notatkach Marco Polo pochodzących z przełomu trzynastego i czternastego stulecia naszej ery. Niektórzy badacze mówią jednak, że już Arystoteles opisał psa o własnościach, jakie ma mastif tybetański. Był to czwarty wiek przed Chrystusem, zatem, o ile wierzyć Stagirycie rasa jest jedną z najstarszych wiadomych człowiekowi. W Europie jednak zakorzeniła się dopiero w XIX wieku w Anglii za sprawą królowej Wiktorii. W dzisiejszych czasach wciąż stanowi unikat, a dla właścicieli i hodowców mastif tybetański sprawdza się pod niespotykanie rozlicznymi względami.

ziewający Tibetan mastiff
Author: Pets Adviser
Source: http://www.flickr.com
Jeśli pod uwagę bierzemy rasę taką jak mastif tybetański sprzedam ochoczo pieska. Oddając zwierzaka we właściwe ręce pragniemy mieć pewność, że będzie dorastał zdrowo i we właściwym tempie. Importowanie psów z Holandii, Niemiec oraz Irlandii opiera się na szczególnej selekcji, dlatego do naszej hodowli trafiają tylko najlepsze psy. Rasowy czworonóg stanie się Waszym najlepszym przyjacielem, dlatego warto dać mu szansę już dzisiaj. O liczności zalet mastifa świadczy ilość jego chińskich nazw znaczących: pies strzegący, czcigodny, waleczny.

Mastif tybetański, czyli zang-khyi będzie dzielnie strzegł domostwa i nie dopuści intruzów na swój teren używając zarazem swojej imponującej siły fizycznej, ciężaru, jak i głośnego głosu (zobaczysz tu). Według chińskich wierzeń mastif tybetański posiada specjalną parę oczu, które stanowić by miały charakterystyczne podpalane plamy nad brwiami, które umożliwiają mu widzenie w ciemności. Psy te cieszą się też dobrą kondycją i bezawaryjnym refleksem. Wytrzymałość i zdrowie gwarantują też, że mastif będzie wymarczonym towarzyszem długich przechadzek, dlatego też idealne są dla osób lubiących czynny odpoczynek. Ruch jest czymś, co ubóstwia mastif tybetański hodowla winna więc zagwarantować mu dużą odkrytą przestrzeń.
Mastifztybetu.pl
Author: Andrea Arden
Source: http://www.flickr.com
Życie bez zwierząt dla wielu osób byłoby kłopotliwe.

Zwierzęta domowe, także mastif tybetański, potrzebują bowiem wiele troski lub przyjaźni od strony ich właścicieli. Należy jednak przy tym pamiętać, że wszelkie psy z tendencją do dominacji muszą być wychowywane z należytą konsekwencją i nie wolno traktować je w uprzywilejowanej pozycji. W natłoku hodowli zajmujących się takiego typu działalnością, jak sprzedawanie mastifów, prosto popaść w dezorientację. Skąd w takim razie warto czerpać informacje na temat tych psów, jaką hodowlę warto odwiedzić? Genialnym zamysłem może okazać się nabycie psa w takich miejsach, jak hodowle fachowe i doceniane przez ogrom miłośników zwierząt. Strony internetowe również na pewno pomogą odpowiedzieć na pytanie, która hodowla mastifów tybetańskich jest najbardziej poważana.

Świetnym przedsięwzięciem będzie zakupienie mastifów tybetańskich tylko u sprawdzonych przez grono kupujących, znających się perfekcyjnie na zwyczajach mastifa tybetańskiego. Należy raczej na spokojnie przejrzeć możliwe oferty wszystkich pobliskich firm, aby mieć chwilę czasu, żeby dobrze zapoznać się z ich zaletami. Fenomenalnym pomysłem będzie również zaznajomienie się z propozycjami i zdaniem użytkowników Internetu na temat najlepszej hodowli psów. Aby ułatwić sobie sprawę, oczywiście można zapoznać się z wiadomościami na temat hodowli dostępnymi w sieci – we współczesnych czasach znakomitym pomysłem jest wpisanie w wyszukiwarkę frazy chociażby mastif tybetański hodowla.