You are here

Posiadasz kota?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
kot
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Życie bez zwierząt dla wielu osób byłoby nudne. Nie jest teraz za łatwo dogodzić zwierzętom bez względu na ich gatunek, o czym zapewne perfekcyjnie wiedzą wszyscy ich właściciele. Zwierzęta domowe potrzebują bowiem sporo troski bądź miłości od strony ich właścicieli. Skupiając się jednak na kotach, warto będzie chwilę zastanowić się nad tym, jak zadbać o te zwierzaki. W natłoku stron zajmujących się takiego rodzaju działalnością prosto się pogubić.

Skąd w takim razie warto czerpać wiadomości na temat kotów, który blog o kotach warto odwiedzić? Analizy naukowe udowodniły, że posiadania kota w mieszkaniu ma mnóstwo zbawiennych następstw. Tulenie kotka może znacznie obniżyć ciśnienie i złagodzić stres. Dzieciaki, które zadają się z kotami, uczą się odpowiedniego traktowania braci mniejszych oraz dobrych przyzwyczajeń. Często jednak występuje sytuacja, że kot zamieszkuje w domu w centrum miasta; wówczas przebywa jedynie wewnątrz. W takim przypadku korzystnie jest gdy zwierzę przynajmniej ma możliwość wyjścia na balkon.

Hodowla kotów jest procesem niezbyt trudnym. Wszystko zależy od ilości posiadanych zwierząt, ich odmiany i tego, czy jest to hodowla profesjonalna. Hodowla kotów to inna kwestia. Podobnie jak w sytuacji psów, koty także można podzielić na różne rasy. Wielu Polaków robi biznes, hodując te puszyste zwierzaki i sprzedając je po wysokich cenach.

Jest to kuriozalna sprawa, gdyż traktuje się je jak towary, które nabierają cenie. Najczęściej spotykanymi przyjaciółmi ludzi są zwierzęta nierasowe, popularnie zwane dachowcami. Najliczniej występują w okolicach wsi, gdzie nierzadko mieszkańcy je dokarmiają. W większych ośrodkach z kolei ludzie często biorą zwierzęta „z ulicy” lub od znajomych. Dobrym pomysłem bywa także przygarnięcie zwierzęcia ze schroniska, w którym często panują trudne warunki.

Wybawienie kota od ciężkiego życia w schronisku jest źródłem wielkiego zadowolenia. Ponadto wyprawka dla kota nierasowego zwykle nie jest bardzo droga. Koty rasowe z kolei bywają bardzo drogie i często wymagają dodatkowych czynności pielęgnacyjnych jak to jest w przypadku długowłosych kotów perskich. Oprócz tego zwierzętom|rasowym dość często zdarza się chorować na dolegliwości genetyczne, a średnia długość ich życia jest mniejsza niż u dachowców. Koty są niebywale popularne w sieci. Każdego dnia ludzie umieszczają setki fotek i klipów filmowych, w których prezentują życie swoich podopiecznych. W internecie można znaleźć też bardzo wartościowe witryny, takie jak blog o kotach.