You are here

Należy wychować swojego psiaka

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Author: Gore Fiendus (Jerry Frausto)'s
Kiedy posiadasz małego psa i boisz się, czy Ci nie ucieknie i nie zrobi sobie wówczas krzywdy, z pewnością powinieneś pomyśleć o zamontowaniu dla niego jakiegoś płotu. Jeżeli masz niewielkiego pieska dla przykładu w bloku i nie chcesz, aby uciekł przez taras, wtedy koniecznie rewelacyjnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie niewidoczne ogrodzenie dla psa.

Author: Gore Fiendus (Jerry Frausto)'s
Pamiętajmy, że pies nie robi nam na złość swoim zachowaniem, a jedynie to, na co mu zezwala właściciel, z tego względu naszym obowiązkiem jest nauczyć go, jakie zachowania akceptujemy i nagradzamy, a jakich bezwzględnie nie tolerujemy. Chwalenie zachowań pożądanych służy temu, iż pies straci zainteresowanie swymi „wybrykami”, przez co staje się nie tylko grzeczniejszy, ale jest bardziej z nami związany.

Author: West Zest
Mimo że zwracamy naszemu zwierzakowi dużo uwagi oraz staramy się stosować do rad najwspanialszych trenerów czworonogów, nasz zwierzak cały czas ucieka po spuszczeniu ze smyczy, goni rowerzystów, a może obgryza nam buty? Jeżeli tak się dzieje, to z pewnością świetnie sprawdzą się tu obroże elektryczne, a więc urządzenia, które składają się z pilota oraz z obroży, która posiada w sobie zamontowany odpowiedni czujnik, reagujący na odległość nawet jednego kilometra. Taka obroża za pomocą odpowiednich bodźców da psu do zrozumienia, że niewłaściwie postąpił oraz iż nie spełnił naszej komendy, która oczywiście musi paść, zanim użyjemy możliwości obroży, do zapanowania nad zachowaniem naszego pupila.

Za wyjątkowo bystrego psa uchodzi mało popularny w naszym kraju border collie, który potrzebuje łąki i najlepiej stada zwierząt do pilnowania. W małym domu z ogródkiem, co najwyżej zapędzi na taras domowników. Jeśli właściwie wychowamy psa, będzie on wiedział jakie jego zachowania nam się podobają a jakie nie.

W wychowaniu psa powinniśmy zachować konsekwencję i nie chwalić gdy nie wykonał zadania. Istnieje jeszcze jedna, niedoceniana rasa, jak mówią, nie do końca wykształcona. To kundel ze schroniska, który w zamian za stworzenie mu domu nigdy nas nie zawiedzie.