You are here

Co takiego daje posiadanie ogrodu?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Prace w ogrodzie
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nie chcemy żeby nasze maluchy się nudziły i miast bawić się na powietrzu siedziały w domu, to z pewnością powinniśmy zadbać o to, żeby posiadały jak największy wybór zabawek. A jeśli jeszcze posiadamy ogródek, na którym mają szanse się bawić oraz na który mają szanse położyć te zabawki, to z pewnością bez znaczniejszego trudu odnajdziemy dla nich coś odpowiedniego, co będzie bezpieczne, ciekawe i równocześnie sprawi, że dzieci wraz z kolegami będą mogły rozwijać swoje kreatywne myślenie. A to dopiero początek sezonu! Dopiero przed nami relaks na leżaku w ogrodzie, rodzinne biesiady przy grillu i kwiaty w mieszkaniu z własnego ogrodu. Nasz ogród... Nasza duma.

Kiedy wszystko w życiu mija tak błyskawicznie, ogrodnictwo daje nam możliwość na chwilę zapomnienia, ciszy i spokoju. Bywa, że nasze ręce bywają ubrudzone ziemią, jednak nasza dusza i umysł nadal są czyste. Poczucie, że jesteśmy inicjatorami czegoś ważnego i pożytecznego, a przy tym jakże przyjemnego - dodaje nam energii i chęci do dalszych poczynań.
Zabawy w ogrodzie
Author: Melissa Hillier
Source: http://www.flickr.com
Dla mniejszych dzieci wspaniałe okażą się samochodziki, w których będą musiały wykorzystywać siłę nóg, aby móc się odpychać. Dla większych pociech możemy popatrzeć za wozami, które są zasilane przez baterie oraz potrzebują naciskania na pedały.

Tu mamy szanse zakupić samochody, motocykle, quady a to wszystko pewnie że odpowiednio dobrane do wieku oraz możliwości dziecka. Takie pojazdy dla dzieci (Gardencenter.pl oferuje pojazdy dla dzieci) są na pewno interesujące i zaoferują wielkie szanse, bo dziecko może się poczuć jak dorosły, ma szanse powielać ruchy taty czy mamy podczas jazdy, a jednocześnie również ma szanse z dosyć dużą prędkością poruszać się po całym wyznaczonym placu. Przestrzeń ogrodowa to głównie przyjemność, radość z dobrze wykonanej pracy, obecność i beztroskie chwile spędzone z rodziną, znajomymi czy dziećmi. Dzięki tej zielonej przestrzeni jesteśmy w stanie nauczyć je sumienności i pracy, oraz rozwiejemy ich wątpliwości związane z produkcją „jedzenia”, tym samym przyzwyczajając do utrzymania ładu i porządku, dbania o własne narzędzia.
Zabawa na świeżym powietrzu
Author: vladbusuioc
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko posiadało jak najwięcej ruchu oraz aby równocześnie trenowało swoją koordynację ruchową, to z pewnością warto sprawdzić jak prezentują się akcesoria do trampoliny (w najnowszym artykule na gardencenter.pl).

Posiadamy tutaj wybór pomiędzy takimi niewielkimi na których jednocześnie pomieści się jedna, albo dwie osoby i które są dość niedaleko ziemi, ale także mamy szansę się zdecydować na takie wielkie, dla całej rodziny, które dla bezpieczeństwa osłonięte są siatką. Takie skakanie na trampolinie wspaniale wpływa na rozwój calutkiego ciała. Domki narzędziowe poradzą sobie z tym zadaniem znakomicie, a przy tym staną się miejscem spotkań całej rodziny. Zwykle dają schronienie w czasie niepogody lub pełnią funkcję małego warsztatu stolarskiego. Zaletą domków jest możliwość jego modyfikacji. Taras? Większa ilość półek czy haczyków? Nic trudnego.

Ogród to także wspaniałe miejsce na wprowadzanie ekologii. Poprzez zabawę pokazujemy dziecku jak ważna jest woda opadowa i jak przydatne na terenie ogrodu są kompostowniki. Zbieranie i wrzucanie odpadków organicznych, przyglądanie się jak w procesie rozkładu resztki i rośliny ulegają przemianom, by w końcu stanowić pożywkę dla nowych roślin – to bardzo absorbujące zajęcie dla maluchów. W sytuacji gdy nie mamy na swoim podwórku kompostownika, sugerujemy zaopatrzyć się w tę niedużą, ale bardzo przydatną skrzynkę.