You are here

Czym się kierować przy szukaniu książek?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
biblioteka miejska
Author: jef1947
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o doceniane dziś przez czytelników książki, wskazane jest wspomnieć o światowych, szczególnie poczytnych tytułach. Są to niezwykle często wyszukane oferty z górnej półki. Nasi rodacy nie oszczędzają już na drukowanych książkach, a według badań opinii ebooki spadły na drugą pozycję. Zdarzenia przedstawione przy pomocy małych znaczków, musimy ożywić dopiero naszym umysłem. O ileż łatwiej włączyć telewizję, w której słowo zastąpione jest w znacznej mierze obrazem, a wyobraźnia może nadal korzystać z długiego urlopu... Jednak czytanie książek meczące jest tylko początkowo.

Potem wciąga. Wciąga absolutnie. Po przeczytaniu kilku tomów, czytanie nie sprawia już najmniejszego problemu... Aż wpadasz w nałóg czytania – jedyny nieszkodliwy nałóg świata!
Książka
Author: nkzs
Source: http://www.sxc.hu
Pewnym drogowskazem są nagrody dla pisarzy a także wszelakiego rodzaju rankingi, na przykład Literacka Nagroda Nike, lub plebiscyt na najlepszą książkę historyczną. Jednakże wybór komisji konkursowej nie musi być zgodnym z gustami czytelników, czego najlepszym dowodem jest NIKE. Często wybory kapituły mijają się z wyborem większości publiczności.

Inaczej było w 2013r. Nagrodę "Nike" otrzymała pani Joanna Bator za "Ciemno, prawie noc". Akcja książki umiejscowiona jest na Polskiej prowincji. Autorka krytykuje w swojej książce pewien typ zbiorowej pobożności. Mierzy się z dzisiejszym grubiaństwem ujawniającym się w sieci. Ukazuje je w dość realistyczny sposób.

Mnie szczególnie przypadł do gustu motyw koci. Te przemiłe zwierzaki są w tejże powieści pierwiastkiem dobra (także opiekunki kocie). Podobne tematy można odszukać także tutaj - www.kumiko.pl/ksiegarnia-kategoria/bajki-o-zwierzetach-501_509_74_280.html. Wśród cenionych przez czytelników tytułów, można trafić na masę inspiracji na każdy, nawet szary i deszczowy dzień. Każdy z nas ma szansę nieskrępowanie przebierać wśród rekomendowanych propozycji. Gdy naszego upragnionego tytułu nie ma w księgarni, bezproblemowo odnaleźć można go w sieci lub zamówić z dostarczeniem do sklepu. Obecne szerokie możliwości wyboru nie ograniczają, a wręcz motywują do wzmożonych poszukiwań książek na miarę wymogów.

Niedrogie oraz polecane przez wielu, także blogerów, propozycje książkowe przyciągają uwagę nawet rzadkich czytelników. Czasem dzięki takiej rekomendacji można trafić na najlepszą książkę z niespotykaną fabułą. Czytelnikom pasują także nadzwyczaj korzystne ceny, w jakich dostępne są dziś poczytne pozycje. Cieszące się ogromną popularnością książki na rynku perfekcyjnie wpisują się w niemałe kryteria wyboru konsumentów. Czytelnicy mają własne jasno określone kryteria wyboru, o czym pracownicy rozmaitych księgarni przekonali się niejednokrotnie. Informacja zwrotna od klientów jest szczególnie ważna, gdyż to właśnie na jej bazie przygotowywany jest bieżący asortyment. Dostępność najbardziej wymaganych obecnie książek, co zamawiający wybiera również na prezent, jest doceniana i przez wielu komentowana. Książki w rodzaju fantasy, romantyczne czy historyczne można odnaleźć w każdej dobrze wyposażonej księgarni.