You are here

Gdy pies nadmiernie szczeka

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
pies
Author: romana klee
Source: http://www.flickr.com
Jeśli zdecydujemy się na kupienie psa, to z pewnością chcemy, by okazał się on jak najwspanialej wytrenowany, aby słuchał naszych poleceń i żeby samodzielnie z siebie po zakończonej tresurze, wiedział co mu wolno a czego nie, w odniesieniu do podstawowych zasad. Mimo wszystko taka tresura nie należy do najprostszych oraz bez wątpienia czasem warto się wesprzeć odpowiednimi narzędziami. Typów obroży jest sporo, przez to też na różne metody mamy szansę spróbować panować nad psem. Możemy mieć taką obrożę, która będzie uwalniała zapach, jednak ona najlepiej sprawdza się w pomieszczeniu zamkniętym oraz musimy się liczyć z tym, iż warto będzie uzupełniać pojemnik z zapachem.

Mamy szansę także kupić taki, który będzie reagował dźwiękiem, lecz kiedy będziemy posiadali więcej psów, to one wszystkie mogą reagować na dany sygnał. Przez to właśnie najczęściej polecane są takie, które posiadają wibrację i które jednocześnie dają nam szansę wywołania impulsu elektrycznego, który będzie oddziaływał na konkretnego pupila (zobacz dodatkowe informacje). Za wyjątkowo bystrego psa uchodzi mało znany wśród Polaków border collie, który potrzebuje łąki i najlepiej stada owiec do pilnowania. W małych rozmiarów domu z ogródkiem, co najwyżej zapędzi na taras domowników. Kiedy okazuje się, że nasz pies szczeka zbyt długo i nazbyt głośno, zostanie wykorzystany dźwięk, wibracja albo impuls elektrostatyczny, który będzie miał spowodować, że nasz pies zostanie przywołany do porządku i zaprzestanie szczekać.

Pewnie że zawsze należy się dowiedzieć w sytuacji oraz sprawdzić, czy był on prawidłowo ukarany, nie mniej należy wykorzystywać takie urządzenie, zwłaszcza jeśli wszystkie inne sposoby tresury zawiodły. Groźny stróż to owczarek anatolijski. Bardzo czujny, mimo swych pokaźnych rozmiarów sprytny i szybki, niezależny, nigdy nie jest gotowy do całkowitego podporządkowania się, musi jak najwcześniej przywyknąć do innych psów. Posiadać go może tylko konsekwentny i doświadczony znawca psów, który poświęci dużo czasu na jego ułożenie.

Psy
Source: http://pixabay.com
Tego gatunku kojec możemy dowolnie zamontować wewnątrz ogrodu na terenie jaki tylko wymyślimy. Nawet cały ogród może być z nienagannym wydzieleniem miejsc zabronionych dla psa takich jak rabaty kwiatowe, oczko wodne, kącik zabaw naszych milusińskich. Montując pastucha elektrycznego dla psa trzeba pamiętać, iż każdy zwierzak posiada indywidualną tolerancję na prąd. Bardzo często zdarza się że malutkie pieski wymagają silnego elektryzatora, a większe osobniki są bardzo delikatne.

Praktyka mówi jednak, że do dyscyplinowana naszych pupili powinniśmy używać impulsy o minimalnej mocy. Przy wyborze pastucha elektrycznego dla psa trzeba zawsze pamiętać, żeby kupić produkty dobrych wytwórców . Wtedy możemy być pewni, że takie mechanizmy będą bezpieczne i nie będą robić krzywdy naszym pupilom.