You are here

Wybór dzisiaj dostępnych ofert jest duży

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
białe chryzantemy
Author: alexeyklyukin
Source: http://www.flickr.com
Występująca naturalnie w licznych regionach Azji, dynamicznie zyskała na popularności nie jedynie w Polsce, ale też całej Europie. W dwudziestym pierwszym wieku da się odnaleźć znacznie wiele odmian chryzantem (www.chryzantemy.pl/), pasujących do różnorodnych warunków pogodowych oraz okazji – przykładowo zimujące, wczesne, małe , jak również wysokie, o drobnych bądź pełnych kwiatach. Chryzantemy współcześnie znacznie zyskują na popularności w kraju – chociaż nadal najczęściej są kojarzone jako kwiaty jesienne albo przeznaczone na Zaduszki, coraz częściej są sadzone dla ozdoby bez specjalnych okazji. Jeżeli szukamy kwiatów, które będą kolorowe, ładne, a jednocześnie nieprawdopodobnie trwałe, to z pewnością powinniśmy bliżej popatrzeć na chryzantemy.

Są to te kwiaty, które zazwyczaj proponowane są na cmentarze do przystrojenia grobów, a samo to, że będą tam przeznaczone na działanie różnorakich warunków atmosferycznych sprawia, że posiadamy świadomość że wspaniale będą się prezentowały przez długi okres, bez względu na działającą aurę pogodową. Co również ważne, to są to kwiaty, które jednocześnie występują również w bardzo okazjonalnej cenie, a więc możemy ich kupić rzeczywiście dużo, dzięki czemu nasz grób będzie pięknie ozdobiony oraz będzie widać, że te kwiaty naprawdę wspaniale go przyozdabiają. Owe kwiaty, szczególnie mocno pokochali ostatnio floryści. Jest to kwiat niedrogi, który potrafi wytrzymać w wazonie nawet 3 tygodnie (nic nie tracąc na urodzie), będąc przy tym idealnie wpisanym w jesienny klimat.

Zachwyca także różnorodność kwiatów – od gęsto utkanego kwiecistego skrawka kobierca po duże, puszyste pompony. Kolory? Jakie tylko sobie wymarzymy – w sklepach zobaczymy nawet farbowane. Do jesiennych aranżacji wybieramy na ogół odmiany o zwartym pokroju, obficie obsypane kwiatami. Tarasy, balkony oraz schodki do domu ozdabiamy odmianami o kwiatach drobnych lub średniej wielkości (chryzantema wielokwiatowa, dostępna np.

tutaj: wejdź tu, przypominającymi kule o średnicy 30-60 cm. Powinniśmy jednak dla oryginalnego efektu wykorzystać inne formy, np. krzaczaste, które możemy wyeksponować
Kukły wśród chryzantem
Author: Valter Wei
Source: http://www.flickr.com
w wielobarwnych kompozycjach z innymi gatunkami roślin atrakcyjnymi jesienią. Wyjątkowe kwiaty zdecydowanie polepszają nasze samopoczucie.

Wybierając kwiat taki jak chryzantema ogrodowa (sprawdź u nas: chryzantemy.pl/o_firmie.html) możemy mieć stuprocentową pewność stawiania na urokliwy rodzaj roślin. Przeważnie chryzantema uznawana jest za tożsamą ze złocieniem, jednak zależnie od stanowiska specjalisty bywa to kłopotliwe. Wszystkie dostępne dzisiaj propozycje spotykają się z ogromnym uznaniem wśród klientów. Bez wątpienia każdy z nich pragnie wybierać dla siebie stuprocentowo odpowiednie opcje, a jest to możliwe w zasięgu ręki.

Chryzantemy mogą występować w odmianach o rozmaitej wysokości , a także w najrozmaitszych opcjach kolorystycznych. Poza klasycznymi białymi lub bladoróżowymi pojawiają się także wyraziście czerwone i pomarańczowe oraz jaskrawożółte. Podczas zimowania wyśmienitym pomysłem jest zakrycie roślin gałęziami świerkowymi lub torfem, ale nigdy liśćmi z powodu dużej podatności tych roślin na wilgoć.