You are here

Domowi ulubieńcy – mruczące 4 łapy

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Karmy dla kotów Royal Canin
Source: www.zwierzakowo.pl
Kociaki, to nasze pieszczochy, które zamieszkują razem z nami pod jednym dachem, jak również rozpieszczane są przez właścicieli na każdym kroku. Nie może dziwić nikogo, iż kupując kota chcemy zagwarantować mu to co dobre. Podstawową z tych rzeczy na pewno jest sucha karma dla kota. W zasadzie kupujemy ją z tego powodu, że posiada mnóstwo witaminek jak także mikroelementów, które niezbędne są dla jego zdrowia. Oczywiście dużo słyszymy o różnych markach, gdzie poszczególna z karm charakteryzuje się czymś istotnym.

Wzorowo komentowane są karmy suche dla kotów Animonda. Producent w asortymencie ma sporą ilość różnych karm, które można wybrać nie tylko w zakresie gustów smakowych kota, ale także jego wieku, opcji kastracji itp.
zwierzak
Author: thecoolspringpack
Source: http://www.flickr.com
Poza tym, że trzeba dbać o odpowiednie żywienie naszego pupila, będziemy prowadzać go do weterynarza i co najmniej dwa razy dziennie trzeba iść z nim na spacer, to musimy dbać też o to, by zwierzać miał jakąś rozrywkę, czyli trzeba codziennie mieć czas na zabawę z naszym czworonogiem. Jednak żeby pies chciał się bawić to musi dobrze jeść. Świetnym rozwiązaniem jest pełnowartościowa karma purina dog chow (link do sklepu).

To karma, która jest produkowana dla mniejszych i większych psiaków. Dlatego można zacząć karmić naszego psa tą karmą, gdy jest mały, a później przejść na opcję dla starszych psów. Dodatkowo można kupić tą karmę również w wersji Specjalne Potrzeby. To oznacza, że producenci zadbali nie tylko o zbilansowane składniki dla psa w każdym miesiącu jego życia, ale też postarali się dopasować karmę do wybranych potrzeb psa. Kiedy kupujemy psa lub wybieramy psiaka ze schroniska trzeba pamiętać o tym, żeby kupić mu porządne miski na karmę - oferowane na www.zwierzakowo.pl/sklep/miski-dla-psow.html.

Gdy idziemy do sklepu zoologicznego widzimy tam różne miski. Pies w domu musi mieć zawsze miskę pełną wody. Natomiast, jeśli chodzi o miskę na jedzenie, to powinna być ona wypełniona jedynie w momencie posiłku. Psy widząc jedzenie po prostu jedzą. Chyba, że są rzeczywiście świetnie wytresowane i jedzą tylko, gdy zostanie wydana komenda.

Ogólnie na rynku jest bardzo dużo smacznych karm, jakie mają na względzie nie tylko zaspokoić głód, ale także poprawnie zadziałać na samopoczucie i wygląd kota od środka, jak i od zewnątrz. Dostarczenie organizmowi kociemu wielu witamin jest istotne, gdyż wymaga ich tak samo jak każda żywa istota. Karmę możemy kupić w różnych miejscach, od sklepów w mieście począwszy, a skończywszy na formie wysyłkowej którą jest internetowy sklep zoologiczny (http://www.zwierzakowo.pl/). Decyzja o zabraniu do swojego mieszkania kota zobowiązuje. W żadnym wypadku nie karmić go odpadkami ze stołu, gdyż w dużej mierze możemy mu zaszkodzić. Zdrowe i bez konserwantów karmy znajdziemy we wszystkich sklepach, dlatego warto popytać oraz dokonać wyboru najlepszej z dostępnych.