You are here

Cudowny ogród bez kopców kreta. W jaki sposób ułożyć siatki na te stworzenia?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Kret to stworzonko, jakie przywołuje na myśl pozytywne wspomnienia dawnej czechosłowackiej dobranocki. Ale w codziennym życiu nie może być tak różowo. Krety to szkodniki, które potrafią zniszczyć nasz wypielęgnowany przydomowy ogród. Należy zatem zainwestować przyrząd, jakiego zadaniem będzie obrona przed tymi małymi stworzonkami.

Kret w ogrodzie
Author: Serena
Source: https://www.flickr.com
Jeżeli nasz ogródek jest naszą chlubą, wówczas zrobimy wszystko, żeby prezentował się jak najlepiej. Szczególnie latem, gdy najwięcej czasu spędzamy na wolnym powietrzu. Często zapraszamy rodzinę na grilla na ogródku. Warto więc, żeby prezentował się on jak najlepiej.

W wypadku, kiedy pragniemy mieć wspaniały trawnik należy zakupić specjalną siatkę na krety. Siatka na krety zapewni nam oczekiwaną ochronę przed tymi niepozornymi stworzeniami. Dzięki niej nie będziemy musieli ciągle oglądać nowych kopców na swoim trawniku. Unikniemy dodatkowego stresu i nerwów. Teraz przy okazji grillowania jednym zmartwieniem będzie smak serwowanych potraw, a przede wszystkim ich wystarczająca ilość. W przypadku, gdy nie mamy zadaszenia bądź namiotu ogrodowego, wówczas będziemy mogli się zmartwić, czy pogada będzie upalna. Więcej naSiatka na krety jest niezwykle prosta do położenia.

Myślisz, że opisane informacje są warte zapamiętania? Super, więc z pewnością szczegóły tu Ogrodnik Opole umieszczone również Cię zainteresują.

Pierwszym krokiem jest dobre odchwaszczenie działki. Kolejnie wystarczy siatkę rozwinąć i położyć na ziemię. W kilku miejscach należy właściwie ją przytwierdzić za pomocą, na przykład szpilek albo kołków. Jak głęboko montować siatkę pod trawnikiem? Mając na uwadze to, że trawa posiada krótkie korzenie wystarczy siatkę położyć na głębokości ok. dziesięciu centymetrów. Gdy już to zrobimy, trzeba zakryć siatkę ziemią. Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie podłoże lekko kwaśne. To solidne podłoże dla traw. Ziemię należy lekko uklepać i równomiernie ją rozłożyć. Ostatnim krokiem będzie posianie trawy. Tak założona siatka na krety zapewni nam dostateczną ochronę przed tymi szkodnikami. Dzięki niej nie zobaczymy już ani jednego niechcianego kopca w swoim ogrodzie. Nasz trawnik będzie prezentował się idealnie. A my zaoszczędzimy wiele nerwów i stresu, związanych z pojawianiem się kreta. Będziemy mogli również zapomnieć o różnych sposobach na przepędzenie kreta z posesji, jak na przykład o zakopywaniu szklanych butelek do połowy w ziemi.