You are here

Trwałe place zabaw za pośrednictwem odpowiednio dopasowanym nawierzchnią

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Dziecko uwielbia całymi godzinami bawić się. Jednak nie zawsze dzieci zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie mają możliwość im się przydarzyć podczas zabawy. Zazwyczaj dzieci narażone będą na różnego typu obtłuczenia, otarcia i guzy, jakie podczas upadku jest w stanie przytrafić się dziecku.

Zatem nadzwyczaj często rodzice wyszukują dla swoich pociech owe miejsca zabaw, jakie w stosowny sposób będą konserwowane a także minimalizują ryzyko takich zdarzeń. Jakie są to miejsca?Przeważnie będą to place zabaw, na których wszelkie elementy do zabawy mają właściwe certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Dodatkowo plombowane będą poprzez odpowiednio ułożone na place zabaw nawierzchnie, które wyprodukowane są z surowca wyglądającego jak guma. Owe nawierzchnie mają za zadanie amortyzowanie upadków dzieci podczas zabawy. W jaki sposób produkuje się takie nawierzchnie, żeby zapewnićmaksimum ochrony maluchów bawiących się tam? Zatem owa nawierzchnia zbudowana jest z płyt gumowych o stałej szerokości i długości. Rozkłada je się na właściwie przyszykowane podłoże, najpewniej betonowe, aby zagwarantować ich stałe umiejscowienie.

plac zabaw
Author: Rubber Mulch
Source: http://www.flickr.com
Tak więc kiedy już są właściwie przygotowane powierzchnie, to przed położeniem płyt gumowych, całą nawierzchnie smaruje się klejem. Wykorzystuje się klej poliuretanowy, jaki charakteryzuje się odpowiednią gibkością, dzięki temu z czasem nie będzie się wykruszał. Będzie to zdecydowanie idealny klej do owego rodzaju zastosowań. Potem na klej idealnie, miejsce w miejsce, układa się płyty gumowe. Należy pamiętać, żeby płyty były bardzo precyzyjnie rozmieszczone i nie pojawiły się między nimi szpary. Inaczej płyty z czasem zaczną się rozkruszać i niszczyć wywołując pojawienie się dziur w nawierzchni. Po rozmieszczeniu płyt należy poczekać parę godzin nim klej właściwie zwiąże oraz będzie można bez trudu po nich chodzić.

Końcowym etapem wykładania bezpiecznej nawierzchni na placu zabaw jest porządne wykończenie płyt przy elementach z drewna, z jakich wytworzone będą huśtawki, zjeżdżalnie oraz inne zabawki, jakie znajdują się na placu zabaw.

Interesujący post? Miło nam to słyszeć. Jednocześnie gorąco zapraszamy na (https://www.cedrus.org.pl/pl/oferta/urzadzenia/suszarnie) naszą nową stronę, gdzie znajdziesz dużo podobnych wątków.

Wykończenie to wytwarza się poprzez odpowiednie wycięcie elementu z płyty gumowej oraz sklejeniu jej do drewna. Bardzo dobry do tego jest klej do drewna Chemolan B45, jaki odpowiednio zwiąże oba elementy.