You are here

Wszystko co powinieneś dowiedzieć się o tresowaniu Twojego kota

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Gdy myślimy o tym, żeby wziąć do mieszkania jakieś zwierzę często stawiamy na psa lub kota. Kiedy wybieramy kotka to jesteśmy świadomi tego, że będzie go ciężko wytresować. Zresztą większość osób nawet nie myśli o tresowaniu kota, bo z tresurą bardziej kojarzy nam się pies.

Kot
Author: Peter Stevens
Source: http://www.flickr.com
Ale okazuje się, że też kota można wytresować. Chociaż trzeba przyznać, że tresura kota bywa bardziej skomplikowana aniżeli tresura psa. Przy kotach trzeba od małego je tresować. Im później tym ciężej. Jeśli brak nam wiedzy związanej z tym jak wziąć się za tresowanie naszego kotka, to możemy pójść do fachowca tj. do tresera. Oczywiście nie każdy musi mieć wytresowanego kota. Ale jeśli chcemy, żeby nasz zwierzach pojawił się np. na jakiś wybiegach dla kotów z rodowodem, to na sto procent nasz kot powinien być wytresowany.Wytresuj kota „Weź na kolana psa, do serca przytul kota” tę piosenkę zna bardzo wiele osób. Kiedy już postanowimy przytulić do serca kota, to musimy pamiętać, że nie każda rasa kotów lubi pieszczoty.

Zainteresowałeś się tym zagadnieniem? Przeczytaj więc jeszcze dalej o tym wątku w nowym tekście, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

Są takie, które będą ciągle się łasiły, ale i są takie, które po porcję głaskania będą przychodziły rzadko. Po prostu trzeba zwracać uwagę na rasę. A jeżeli już wzięliśmy rasowego kota to niezbędna jest jego tresura. A tresura kota nie jest prostą sprawą.

Czy po przeczytaniu prezentowanego tekstu masz ochotę dowiedzieć się jeszcze więcej na omawiane zagadnienie? Jeżeli tak, to prześledź tekst (https://acana.com.pl/karma/w-trosce-o-psi-usmiech/), ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu świeże dane.

Dobrze poczytać o tej tematyce jakieś informacje albo poszukać miejsca, w których koty są tresowane. Oczywiście należy też pamiętać, że nie starczy tylko na godzinę lub dwie w tygodniu pójść do tresera i kot będzie chodził jak w zegarku. W domu również czeka nas wytężona praca nad tresowaniem kota.
Kot
Author: billy1125
Source: http://www.flickr.com
Musimy się na to nastawić. Treser podpowie nam, w jaki sposób my musimy się zachowywać, tj. jak egzekwować zachowania kota. Musimy również mieć w sobie dużo cierpliwości i konsekwencji. Niektórzy odpuszczają, co jakiś czas i wtedy niestety kot jest zdezorientowany. Tak, więc musimy się zdecydować, czy chcielibyśmy mieć kota po tresurze czy nie. Oczywiście możemy sami spróbować wytresować kotka.

Dzięki temu może uda nam się kotka nauczyć kilku sztuczek, a tak kot będzie ogółem robił, co chce. Koty od zawsze są uważane za samotników, zawsze idą własnymi drogami, ale jeśli ma się świadomość tego jak z nimi pracować, to wytresowany kot będzie reagował na polecenia tak jak pies. Wszystko to wiąże się z właściwym podejściem do zwierzęcia.