You are here

Chryzantema jako przekształcenie wyglądu jesiennych klombów, także w ogrodzie

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Chryzantemy należą do pięknych i nadzwyczaj różnych kwiatów. W dużej części są hodowane przez profesjonalistów w cieplarniach. Taką formą uprawy cechują się najpiękniejsze gatunki tych roślin. Uprawa chryzantemy nie powinna przysporzyć problemów. Warto się pokusić na owe kwiaty, bowiem większa część z nich kwitnie późną jesienią. Będą stanowić ciekawe barwne akcenty w ogrodzie. Dzięki zróżnicowaniu i ekspresji z pewnością przeobrażą wygląd jesiennych rabat.

Chryzantemy doniczkowe
Author: Verity Cridland
Source: http://www.flickr.com
Chryzantemy najczęściej kojarzone są z Dniem Zmarłych. Posiadają one sporo rodzajów z których część można uprawiać w cieplarniach, a część w ogrodach. Do hodowli w ogrodach bardzo dobrze nada się złocień ogrodowy przynależny do gromady roślin rabatowych. Chryzantema ogrodowa woli ziemie żyzne. Ciężkie gleby zwiększają możliwość zmarznięcia rośliny. Najlepsze stanowisko powinno być dobrze nasłonecznione. W czasie wzrostu nastręczają systematycznego nawożenia, do dwóch razy w miesiącu. Najlepiej wykorzystywać nawóz w formie ciekłego roztworu.

By ich kwitnienie było obfitsze, trzeba na początku lata uszczykiwać czubki. Ów zabieg zapewni silniejsze rozkrzewienie, a w następstwie wyższą liczebność uformowanych kwiatów. Chryzantema ogrodowa ma rozmaite przeznaczenie - chryzantema ogrodowa. Sprawdzi się zarówno na rabatach, w gromadach, albo też na kamienistych aranżacjach. Co parę lat powinno się rośliny przesadzić w nowe miejsce i przeprowadzić dzielenie. Po wydobyciu rośliny rozdzielamy ją ostrym urządzeniem na części. W razie konieczności zbyt długie i rozrośnięte korzenie można trochę skrócić.

Jeśli zainteresowały Cię informacje w tym wpisie, to doczytaj również (http://profesjonalne-nawadnianie.pl/Linie-kroplujace-c9) kolejne tematy na nowej witrynie, która znajduje się pod podanym linkiem.
chryzantem
Author: kangxi504
Source: http://www.flickr.com
Przy rozmnażaniu poprzez flance powinno się mieć na uwadze, że bierzemy je z wierzchołków rośliny. Grunt do sadzonkowania może zostać skonstruowane z torfu. Flance trochę zagłębione w podłożu ukorzenią się w ciągu kilku tygodni. Najpoprawniej rozmnażać je pod nakryciami w inspekcie. W cieplejszych warunkach przy dostatecznym pryskaniu ukorzeniają się w ciągu paru tygodni. Chryzantema ogrodowa potrzebuje także dobranych oprysków w razie pojawienia się schorzeń. Żeby chryzantemy bajecznie i długo rozkwitały trzeba zagwarantować im perfekcyjne warunki wzrostu.