You are here

Jak poradzić sobie z nieustannymi problemami z szkodnikami w ogrodzie?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Każdy, kto choć raz miał w swoim życiu niezwykłą przyjemność zamieszkiwania przebywania w otoczeniu natury ma świadomość, że związanych jest z tym mnóstwo problemów. Jednym z nich bezapelacyjnie są szkodniki, które zawsze zjawią się tam, gdzie uprawiamy rozmaite rośliny. Niezależnie od tego, czy jest to ogród, działka w środku miasta, czy znacznie większe terenu uprawne, będziemy musieli, jakoś temu zaradzić. Na szczęście obecna technologia zawitała i do świata uprawnego, pozwalając na o wiele szybsze i sprawniejsze dawanie sobie rady z kłopotem ze szkodnikami.

kopiec kreta
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najczęściej nawiedzających polskie uprawy niszczycieli, jest niezaprzeczalnie kret. Będący w Polsce pod ochronną zwierzak, jest niezwykle pożyteczny, ponieważ głównym elementem jego jadłospisu są dżdżownice. Jednakże ma on też swoje mroczne oblicze, którego uświadczył każdy, kto sprawdzając swoje warzywa spostrzegł jedynie przekopaną ziemię, uformowaną w staranne kopce. Nie ma jednak co się martwić, bo obecne czasy umożliwiają nam pozbycie się ich szkodliwego wpływu bez wyrządzania im krzywdy.

Najczęściej proponowaną w takiej sytuacji pomocą jest siatka na krety rolmrket posiada siatki na krety.

Jeżeli interesuje Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę (http://artimbo.pl/donice-drewniane,g45.html), która opisuje podobne wątki, także będą na pewno interesujące.

To szczególnie proste rozwiązanie jest, co zabawne, najbardziej efektywne. Siatka na krety, stanowi bowiem jedynie odpowiednie połączenie specjalnych linek, które montujemy pod naszymi terenami uprawnymi. Siatka na krety wykonana najczęściej z tworzyw sztucznych siatka, ochroni nasze cenne rośliny przed dewastacją i niszczycielską działalnością podziemnych ssaków. Kolejnym szkodnikiem często nawiedzającym nasze ogrody i działki, są niezaprzeczalnie mszyce. Co ciekawe atakują one praktycznie wyłącznie młode drzewka.Niestety, jeśli obrały już one nas za cel nie odpuszczą tak szybko i czasami koniecznym rozwiązaniem będzie użycie rozpylanych substancji owadobójczych dostępnych tutaj . Jednak, na szczęście nowoczesne techniki, dają nam możliwość zażegnania kłopotu, bez negatywnego oddziaływania na późniejsze zbiory. Widać więc, iż nie ma co się załamywać, ponieważ na każdego szkodnika znajdziemy dobry sposób i przy sporej dawce starań poradzimy sobie z każdym zwierzęciem, czy owadem, chcącym zniszczyć nasze tereny. Jednakże wielu specjalistów podkreśla, że znacznie korzystniejsze jest zamontowanie niektórych zabezpieczeń jeszcze przed zaczęciem upraw, ponieważ nie będziemy zmuszeni wszystkiego rozkopywać i zaczynać hodowli od nowa.