You are here

W jaki sposób pozbyć się kreta z ogrodu

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Kret, który zadomowił się w naszym ogrodzie jest w stanie w krótkim czasie go zniszczyć. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce się pozbyć się go ze swojego terenu. W jaki sposób to uczynić?

kretowiski
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Szukając jedzenia kret wykopuje tunele. W ciągu jednego dnia w naszym trawniku czy grządce warzywnej może znaleźć się tak naprawdę siedemdziesięciu kopców. Nic dziwnego, że nikt nie chce, aby jego ogród bądź trawnik został pokryty mnóstwem kopców. Nie prezentują się one wspaniale, do tego w czasie tworzenia podkopów kret niszczy korzenie roślin. Krety można zaliczyć do zwierząt które znajdują się pod ochroną, nie należy więc używać żadnych środków, które będą powodowały ich śmierć. Wiele osób szuka więc rozwiązań, które będą w stanie wypłoszyć te zwierzęta z podwórka. Jednym ze sposobów jest siatka na krety , która zabezpiecza trawę. Siatka na krety powinna być zastosowana przed wysianiem trawy. Często producenci są w stanie zaproponować siatki zabezpieczające przed kretami zrobione z tworzywa sztucznego. Zabezpieczają on trawnik nie tylko przed kretami, ale też przed nornicami, które będą wstanie zrobić nie mniejsze szkody od kretów.

Sporo osób stara się odstraszyć krety także innymi sposobami. W sprzedaży pojawiły się nie tylko siatki na krety , ale także solarne systemy dźwiękowe, które wibrują i wytwarzają ultradźwięki, które naprawdę dobrze je odstraszają. Są także rośliny, których zapachu krety nie będą tolerowały. Rośliny te można sadzić w sąsiedztwie ogródka warzywnego, które będziemy chcieli szczególnie chronić.

Zazwyczaj o rzeczach, które nam się podobają dowiadujemy się na podstawie opinii. Może tak będzie w tym przypadku, gdyż zapraszam do lektury (http://alglas.pl/przemysl/okan-drzwi-przeciwpozarowe/) pokrewnego artykułu.

Do roślin odstraszających kretymożna zaliczyć niezwykle popularne kwiaty jednoroczne - aksamitki. Wydzielają one niezwykle mocny zapach, którego krety nie lubią. Wysiewamy je niedaleko rządków marchewki, cebuli, na rabatach z roślinami cebulowymi.Możnarównież zdecydować się czosnek ozdobny. Jego dość mocny zapach także nie jest tolerowany przez krety. Czosnek sadzimy wśród roślin, które które rosną w dość słonecznych miejscach. Barierą zabezpieczającą ogród przez kretami może być także aromatyczna bazylia. Przygotowaną wcześniej rozsadę bazylii sadzimy gęsto w pobliżu roślin, które będziemy chcieli wyjątkowo ochronić przed kretami. Jak więc widać jest sporo metod, które będziemy mogli zastosować do ochrony przed tymi szkodnikami.