You are here

W obecnych czasach niezwykle ważne jest dbanie o przyrodę - a Ty co robisz ze ściekami produkowanymi w Twoim domu?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Nie da się zaprzeczyć, że w współczesnych czasach dobro środowiska powinno nam wszystkim leżeć na sercu. Na szczęście coraz większa ilość ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ważne jest dla przykładu segregowanie śmieci lub zmniejszanie zużycia plastikowych reklamówek.

Coraz częściej również możemy spotkać się z przyjaznymi naturze rozwiązaniami w naszych domach czy biurach. Jeżeli masz własny dom albo co najmniej niewielki domek na działce, wtedy zdecydowanie powinieneś się zastanowić przede wszystkim nad tym, co zrobić z produkowanymi tam ściekami.

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Nie ma żadnego kłopotu z tą sprawą jeśli Twój dom znajduje się w takim miejscu, że masz nieskrępowany dostęp do wiejskiej oczyszczalni ścieków. Wówczas wystarcza zwyczajnie podłączyć się do sieci i regularnie regulować rachunki - w takich wypadkach właściwie możesz zapomnieć o kłopocie. Oczyszczalnie ścieków wykonują całą robotę za swoich klientów- z tego źródła.

To niewątpliwie niezwykle dobre rozwiązanie, jednak nie zawsze możliwe do zastosowania. Przede wszystkim oczyszczalnie ścieków nie potrafią wszędzie dotrzeć. Wbrew pozorom jeszcze jest mnóstwo miejsc - szczególnie na wsiach - gdzie jedyną alternatywą jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków lub montaż szamba.Szamba (http://www.ajpszamba.pl), czyli po prostu zbiorniki bezodpływowe bez wątpienia nie kojarzą nam się najlepiej. Okazuje się jednakże, że korzysta z nich więcej osób niż nam się wydaje - po prostu takie szamba montowane są pod ziemią, zatem nawet ich nie widać! To niewątpliwie dobre rozwiązanie dla tych, którzy mieszkają w domach położonych z dala od tradycyjnych oczyszczalni ścieków.

oczyszczalnia ścieków
Author: NATT-at-NKM
Source: http://www.flickr.com
Takie zbiorniki bezodpływowe sprawdzą się fajnie także w przypadku domków na działkach - także dlatego, że zazwyczaj są one położone na odludziu, ale również dlatego, że domy na działce nie są użytkowane przez cały rok. W dodatku zwykle w takich miejscach nie wytwarza się tak dużej ilości ścieków żeby mogły one uruchamiać przykładowo domowe oczyszczalnie ścieków.

Jeżeli zdecydujesz się na montaż takiego zbiornika, wówczas także nie będziesz musieć się niczym przejmować. Pewnie wyobrażasz sobie, iż będziesz musiał sprzątać albo zajmować się szambem - być może kiedyś tak było, jednakże w obecnych czasach oczywiście Ci to nie grozi. Wystarczy, że raz na jakiś czas zamówisz firmy, która zajmuje się wywozem ścieków - to niemal jedyne Twoje zadanie.