You are here

Posiadasz kota? Dokarmiaj go tym co najlepsze!

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Wiele polskich obywateli decyduje się na posiadanie czworonoga. Najczęstszym wyborem jest pies, uważany za najwierniejszego przyjaciela człowieka. Lecz w obecnych czasach, kiedy praktycznie nie ma nas w domu, coraz więcej ludzi wybiera kota, którego nie musimy wyprowadzać na spacer. Jednak posiadanie czworonoga wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, trzeba wiedzieć czym najsłuszniej je żywić. Z tego powodu dla kota zalecana jest karma Arion.

Karma dla kotów
Source: www.sxc.hu
Osoby mniej bogate lub bardziej nastawione na ekologiczne żywienie, często bezwiednie krzywdzą swoje zwierzaki. Tak jak jeszcze pies, jako stworzenie wszystkożerne nie sprawia tu kłopotu, tak kot, mięsożerca, musi być właściwie żywiony. Karmiąc go jedynie mięsem zakupionym u rzeźnika robimy mu szkodę. W warunkach naturalnych kot nie konsumuje schabu z wieprzowiny czy steku z wołowiny – poluje na ptaki i myszy, a następnie pochłania je w całości - zobacz szczegóły. Gdyż w kościach i ścięgnach znajduje się bardzo dużo elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Z tego powodu należy zakupić dobrą markę – jak np. karma Arion. Mieści się w niej całkiem duży odsetek mięsa, wzbogacona jest o niezbędne minerały i makroelementy. Jeżeli nabywamy karmy suche, na wagę, warto posiadać właściwy pojemnik na karmę dla kota, aby utrudnić dobieranie się naszego czworonoga do jedzenia. Gdyż koty, szczególnie te wykastrowane, mają ogromną tendencję do przejadania się i przybierania na wadze.

Karma Arion posiada sporo odmiennych typów. Jeżeli jesteś radosnym posiadaczem niewielkiego kociaka, wybierz wersję dla najmłodszych.Twój kocur ma problemy z nerkami? Podaj mu karę leczniczą.

Jeżeli po przestudiowaniu omawianego zagadnienia, będziesz mieć ochotę na większą ilość danych, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju porządne informacje (https://www.maxy.pl/pol_m_KATEGORIE_Zwierzeta-182.html) posiada ten tekst.

Jeżeli posiadasz wysterylizowanego pieszczocha, musisz szczególnie zadbać o jego dietę. Spadek hormonów wywołany zabiegiem, w większości przypadków może doprowadzić do zwiększonego apetytu. W tym celu wymyślona została karma Arion light, mająca obniżoną podaż kalorii. Zakupując przynajmniej jeden kilogram dowolnego pożywienia dla swojego czworonoga, elegancki pojemnik na karmę dla kota otrzymasz od nas w prezencie.zabawa z kotem
Author: Peter Stevens
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś właścicielem kota, masz szansę przekonać się, jak wspaniałe i wierne jest to stworzenie. Dlatego tym bardziej musimy starać się, aby za jego oddanie odwdzięczyć tym samym - źródła. Odpowiednie karmienie naszego pieszczocha jest fundamentem do jego długiego i zdrowego życia. Karma Arion, odpowiednio dobrana, może nam w tym pomóc.