You are here

Jak zadbać o swój ogród? Nim zdecydujesz sprawdź co radzimy

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
ogród w rozkwicie
Author: Wendy Cutler
Source: http://www.flickr.com
Koniec zimy to pora porządków w ogrodzie, do jakich należy się odpowiednio przygotować. Czy lepiej kupować sprzęt w niewielkich sklepach czy też w hipermarketach, czy polować na okazje czy nabywać przedmioty już sprawdzone? Zwyczajowo lepiej nie żałować nigdy pieniędzy na ważne narzędzia ogrodnicze. Dobry i doskonały internetowy sklepik z asortymentem ogrodniczym posiada ogromnie bogaty wybór wysokiej klasy produktów ogrodniczych. Sekatory, najrozmaitsze sznurki, środki owadobójcze, nożyce i beczki to tylko skromny procent produktów, które można nabyć. Trudno sądzić, iż zwłaszcza kompletnie niedoświadczona osoba, która do tej pory nie miała większej styczności z ogrodnictwem z dosłownie wszystkim będzie sobie radziła.

Ale spokojna głowa - w końcu zawsze można doczytać do końca ów tekst!
ogród w rozkwicie
Author: Wendy Cutler
Source: http://www.flickr.com
W takim razie: jak dbać o urodę swojego ogrodu? Niesamowicie ważna jest trawa. Chociaż spokojnie można wyobrazić sobie taki ogród, który jest ładny, ale całkowicie bez kwiatków, róż, etc., to zapewne ogród bez posianej trawy nigdy nie jest miłym widokiem. Można powiedzieć, że ogród pozbawiony trawy nie jest ogrodem. A więc nasiona traw (http://e-hortico.pl/trawy) powinny być odpowiednio wcześniej posiadane, odnośnie tego nikt z początkujących ogrodników nie może mieć wątpliwości. A zresztą to truizm, nie ma sensu pisać więcej o trawie! Dla ludzi, którzy utrzymują sady lub inne obiekty uprawne, niezbędnym preparatem jest Mospilan (niniejszy produkt dostępny jest: na http://e-hortico.pl/).

Ta niezwykle mocna i wydajna trutka na insekty szybko likwiduje najbardziej szkodliwe zagrożenia. W sezonie letnim drzewa są zagrożone atakiem mszyc, które umieją spowodować ogromne szkody. Mospilan jest najlepszym preparatem na ich likwidowanie, gdyż działa nie wyłącznie na zewnętrznej stronie roślin, ale również\też wewnątrz ich. Innymi szkodnikami, które są likwidowane przez Mospilan, są różnorakie gatunki owocnic. Każdy rolnik wie, jak kluczowe jest ich wybijanie.

Nierzadkim problemem z jakim stykają się ogrodnicy w Polsce są z pewnością relatywnie ograniczone zdolności finansowe. Zatem chociaż taki ogrodnik chciałby wreszcie spowodować, że jego ogród będzie śliczny, to na swoje nieszczęście nie może pozwolić sobie na kupno absolutnie wszystkiego. Jednakowoż powiedzmy nasiona traw firmy http://e-hortico.pl/pl/p/SUBSTRAL-Osmocote-do-iglakow-1,5kg/3935, zatem chyba najwspanialsze nasiona na krajowym rynku, naprawdę nie są drogie. Tzn. należy wiedzieć, gdzie kupować niezbędne rzeczy do własnego ogrodu.

Zapewne z praktycznie wszystkim tak jest... Następnym istotnym zadaniem dla rolników jest zwalczanie korników (środek zamówisz: tu - http://e-hortico.pl). Te małe robaki mogą totalnie zniszczyć drzewa. Jednak najistotniejszym niebezpieczeństwem insekty te są dla osób, które zamieszkują w domach wykonanych z drewnianych bal. Długie żerowanie tych insektów w domu może mocno osłabić konstrukcję budynku. Korniki także są przyczyną zmartwień właścicieli starych mebli. O ile trzymasz w domu wartościowe antyki, koniecznie wyłóż gotówkę na skuteczne trutki na korniki.