You are here

Uprawa chryzantem na działce czy na balkonie staje się coraz bardziej powszechna

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Chryzantemy, zwane też złocieniami, to wyjątkowo powszechne rośliny ozdobne, które większości osób kojarzą się z Dniem Wszystkim Świętych. Są jednak ludzie, którzy hodują je na tarasach, warto więc przyjrzeć się nieco dokładniej tym pięknym kwiatom oraz dowiedzieć się, o czym warto pamiętać, gdy sami chcemy zająć się ich hodowlą.
ogród - fotogram
Author: Medialab Katowice
Source: http://www.flickr.com
ogród - malowidło
Author: Medialab Katowice
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, że chryzantemy ogrodowe kwitną od ostatnich miesięcy lata aż do późnej jesieni. Najprawdopodobniej z tego powodu są tak powszechne podczas listopadowego święta. Okazuje się jednak, iż na świecie ludzie ozdabiają nimi balkony właśnie z tego powodu, że są to jedne z nielicznych kwiatów, jakie można hodować na jesieni. Jeżeli chcemy, aby chryzantemy ogrodowe dekorowały nasz ogród albo taras, to dobrze będzie zasadzić je pod koniec wiosny, kiedy zagrożenie ujemnymi temperaturami znacznie się zmniejszy (dowiedz się więcej o chryzantemach ogrodowych). Warto jednakże pamiętać, że uprawa chryzantem wymaga od nas nieco wysiłku – przede wszystkim ich stanowisko powinno być przyszykowane jeszcze zimą. Wówczas należy użyźnić ziemię kompostem, torfem albo obornikiem. Musi być ona ciągle nawilżana, ale nie może być namoknięta, gdyż zniszczy to naszą uprawę.

Jeżeli chodzi o zimowanie, to warto wiedzieć, że chryzantemy ogrodowe są odporne na mróz. Jednakże może zdarzyć się tak, że w okresie wiosny nie zahartują się dostatecznie i nie będą gotowe na zimę. Trzeba je wtedy, przed nadejściem pierwszych mrozów, przykryć korą albo trocinami, co powinno odpowiednio je ochronić. Miejmy w pamięci, aby nie okrywać ich kompostem ze względu na zbyt dużą wilgoć. Dobrze także wiedzieć, że uprawa chryzantem nie wymusza na nas obcinania pędów na zimę, ponieważ, kiedy nadejdzie wiosna same poodpadają - tutaj znajdziesz ciekawe informacje:. Jeśli uprawiamy kwiaty w skrzynkach, to bezwzględnie trzeba je przenieść do cieplejszych miejsc wraz z nastaniem mrozów. Właśnie dlatego złocienie stawiane na nagrobkach będą raczej skazane na przemarznięcie – niestety większość osób nie zdaje sobie z tego sprawy kupując te rośliny podczas Święta Zmarłych. Jeżeli zastosujemy się do tych wskazówek, a przy okazji sami zajrzymy do Netu oraz poszukamy właściwych informacji na temat uprawiania chryzantem, to możemy mieć pewność, iż nasze ogrody zielona przestrzeń projektowanie ogrodów wrocław i patia będą prezentowały się wyjątkowo i kolorowo aż do początkowych miesięcy zimy.