You are here

Miejsca godne zwiedzenia w Polsce

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Wśród różnego rodzaju obszarów w Polsce znaleźć można miejsca absolutnie magiczne, choć wcale daleko szukać nie trzeba. Magiczne zakątki stoją przed nami otworem, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć i ruszyć wraz z przyjaciółmi lub swoją rodziną na zwiedzanie. Nasze kaszuby to nie jedynie moc zieleni, jednak głównie skupisko kulturowe, jakie bezsprzecznie warto poznać. Ten region kulturowy na północnym obszarze naszego kraju jest również częścią Pomorza z własnym językiem regionalnym.
Atrakcyjne możliwości wyjazdowe – bory tucholskie zachęcają
W czasie wakacji bory tucholskie cieszą się wyjątkową popularnością. Jest to jeden z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce, który rozciąga się aż na 3 tys. km2 sandru w samym dorzeczu Brdy i Wdy. Tuż przy tym regionie znajduje się Równina Tucholska z Równiną Charzykowską. W centralnej części borów tucholskich znajduje się urokliwe jezioro Żabinek, a dokładniej w rezerwacie Jezioro Ciche. Wyjątkowy park narodowy razem z obszarem Natura 2000 jest koniecznym punktem wycieczki.

Może Cię też zainteresować - domki letniskowe grzybowo
Tajemnicze kaszuby regionem kulturowym i kulturalnym
Nieznane na szeroką skalę kaszuby mogą zapewnić wypoczynek. Widok rozciągający się ze szczytu Wieżycy w kierunku Jeziora Ostrzyckiego wywiera znaczne wrażenie. Sama nazwa tego regionu funkcjonuje od 1283 roku, kiedy to papież Grzegorz IX wydał bullę papieską. Warto zwrócić uwagę na to, że miała ona za zadanie potwierdzić dobra joannitów pod Stargardem nad Iną. Wybierając się na wczasy z rodziną wskazane jest właśnie ruszać w nieznane, by w niepowtarzalnym towarzystwie odkrywać to, co nowe.
Wyjazd do urokliwego miejsca – bory tucholskie zachęcają
W przeszłości bory tucholskie, a więc cały ten obszar, dotykany był klęskami żywiołowymi, takimi jak szczególnie pożary. Nie zmienia to jednak faktu, że aktualnie teren ten pięknie porośnięty jest sosnami i przyciąga uwagę również turystów zagranicznych. Dawniej rosły tu nie tylko sosny, ale również buki, dęby oraz lipy. Dzisiaj w Borach spotykane są również wrzosowiska, lecz to głównie na zboczach nad Wisłą. Dodatkowo występuje liczna zwierzyna, jak jelenie, sarny i lisy.Źródło informacji: domki wypoczynkowe nad morzem