You are here

Piękny trawnik na wiosnę - jak to osiągnąć

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Sztuczna trawa
Author: www.wovengrass.eu.
Source: www.wovengrass.eu.
Dbanie o najbliższe otoczenie domu to męcząca praca. Usiłujemy pilnować, by nasz ogród nie zarósł niechcianymi chwastami, walczymy z trawnikiem szturmowanym przez mchy, strzeżemy rośliny przed mszycami, a nasz dom przed gryzoniami. Bitwa jest przeważnie wysoce nierówna, dlatego na szczęście możemy wspomóc się odpowiednimi narzędziami i środkami chemicznymi,które pomogą przechylić szalę wygranej na naszą stronę. Można łatwo odszukać kogoś, dla kogo ważną pozycją na liście sprawunków jest nawóz do storczyków (polecane źródło). Uprawianie grządek to świetne hobby, umożliwiające wyluzowanie po ciężkich momentach.

mogeton
Source: sklep.agrosimex.pl
Istnieje wiele różnych okoliczności, które podwyższają szanse występowania i wzrostu mchu na trawnikach. Bywa, że są to błędy użytkowników, jak zbyt niskie koszenie trawnika, czy nawet jego zbyt częste podlewanie. Powodem rozwoju mchów może być także zbyt małe nasłonecznienie, a nawet mało przepuszczalna, uboga i zbytnio zakwaszonaziemia. Jak zatem zaradzić problemowi mchu? Można zacząć od podstawowych rzeczy, jak zwiększenie wysokość koszenia trawy. Z czynności wymagających nieco więcej pracy, możemy wykonać aerację trawnika- chodzi w głównej mierze o napowietrzenieziemi poprzez rozluźnienie podłoża, dzięki czemu zachęcimy trawy do intensywniejszego krzewienia się.

Możemy też odkwasić trawnik za pomocą wapna. Możemy również zainteresować się środkami chemicznymi przeciwdziałającymi rozwojowi mchu, jak np. Mogeton (e-hortico.pl/pl/p/SUBSTRAL-Mogeton-25WP-15g-SUB-Zwalcza-mech-w-trawie/3874)- kupimy go w większości sklepów ogrodniczych.
Storczyki
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Osoby, które odchodzą na emeryturę po intensywnej pracy w fachu, często chorują na tak zwaną depresję starości. Polega to na tym, że emeryt z dnia na dzień czuje się bezużyteczny.

Trudno się dziwić – dla wielu ludzi praca to sens wszystkiego. Fachowcy radzą, by seniorzy bezzwłocznie odszukali sobie jakieś hobby, najlepiej powiązane z aktywnością fizyczną. Świetnym zajęciem na długie dni na emeryturze może stać się uprawianie ogródka. Tąk drogą starszy człowiek może zobaczyć pewien sens w żywocie – celem jest doglądanie roślin oraz obserwowanie efektów swoich działań. Dodatkowo wszelkie działania na działce wymagają porcji aktywności fizycznej, co jest zbawienne dla seniorów.

Pewna dawka regularnego wysiłku może doskonale wpływać na formę człowieka. Pielęgnacja roślin stanowi oczywiście dość szeroką kwestię, więc musimy przede wszystkim dowiedzieć się, czego wymagają od nas akurat nasze rośliny – w końcu w zależności od danego ich gatunku wymagania takie mogą znacznie się od siebie różnić. Równocześnie jednak praktycznie zawsze będziemy musieli zadbać o kilka elementarnych spraw, charakterystycznych dla wszystkich odmian roślin. Warto przede wszystkim wiedzieć o tym, że takie organizmy często są narażone na ataki najróżniejszych pasożytów czy chorób, więc niezbędne może stać się zainwestowanie we wspomniane wcześniej środki do ich ochrony. Zresztą, dostępne obecnie w sklepach produkty mogą bardzo nam przy tym pomóc, więc w żadnym wypadku nie wolno ich lekceważyć – produkty takie jak na przykład osmocote (dla przykładu http://e-hortico.pl/pl/p/SUBSTRAL-Osmocote-do-iglakow-1,5kg/3935) to fantastyczna propozycja dla każdego, kto chce skutecznie troszczyć się o swoje rośliny.

Na zakończenie tekstu zostaje przydatna ciekawostka, dotycząca storczyków. Na pewno wielu z was grzyby łączą się z czymś, co jest szkodliwe dla kwiatów. W wypadku tych kwiatów jest inaczej – ma miejsce tzw. mikoryza, czyli zbawienna symbioza grzybni z rośliną. W wielu serwisach z elementami do ogródka można kupić takie towary, jak ziemia do storczyków (www.e-hortico.pl/pl/p/Ziemia-do-Storczykow-5l/2853), która ma w sobie dobroczynne grzyby.