You are here

Uprawa chryzantem.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Pełne uroku kwiaty, jakim są niewątpliwie chryzantemy nam kojarzą się w głównej mierze z okresem jesiennym a także świętem Wszystkich Świętych. Jednakże chryzantemy to bardzo szeroka grupa roślin. Ich wziętość jest tak wielka, że bez żadnych problemów można je spotkać w dowolnej kwiaciarni. W Polsce na chryzantemy mówimy również złocienie. Warto znać tę inną nazwę, która wprowadza nas czasem w błąd, jeśli nie zna się tego zwrotu.


Chryzantemy
Author: liz west
Source: http://www.flickr.com
Ponieważ kwiaty te cieszą się sporym zainteresowaniem uprawa chryzantem ma swoje pełne uzasadnienie. Można na tym interesie sporo zarobić, jeżeli sprzedaje się kwiaty najwyższej jakości. Mogą one potem trafić nie tylko i wyłącznie na groby bliskich, ale też do naszych domów. Te kwiaty charakteryzują się tym, że stają się doskonałe do upiększenia mieszkania, z racji oryginalnej formy, którą posiadają. Należy jednak pamiętać o tym, że po okresie przekwitania nadają się już tylko i wyłącznie do wyrzucenia.

Niestety uprawa (Nasiona Marihuany) chryzantem nie jest tak łatwą, sprawą jak to ma się w przypadku innych kwiatów. To kwiaty, które są niebywale wrażliwe na minusowe temperatury, które przecież w Polsce są dość często. Z racji tego nie nadają się one do uprawy gruntowej, która u nas jest szalenie popularna. Tylko wybiórcze odmiany dają takie szanse. Ogólnie rzecz ujmując jeżeli klimat jest sprzyjający, chryzantemy bezproblemowo uprawia się na tzw. glebach żyznych, próchnicznych a także tych, które posiadają znaczny zasób elementów odżywczych. Jeżeli posiadamy ciężką glebę nie damy radę hodować tych kwiatów, ponieważ jest wtenczas znacznie większe prawdopodobieństwo zmarznięcia rośliny. Identycznie jak to jest w przypadku niemalże każdych kwiatów, chryzantema znacznie lepiej uprawia się tam, gdzie mamy kontakt z znacznym nasłonecznieniem.

Chryzantemy doniczkowe
Author: Verity Cridland
Source: http://www.flickr.com
Uprawa chryzantem nie jest taka prosta także z innego powodu. Chryzantemy potrzebują bardzo regularnego zasilania, przeprowadzanego nawet 2 razy w miesiącu. Zdecydowanie najlepszym nawozem, który można użyć, jest kompost w postaci ciekłego roztworu. On wydaje się być najskuteczniejszy ze wszystkich. Wówczas to chryzantema wielkokwiatowa będzie wyhodowana z utrzymaniem wszystkich zasad. Rezultaty będą widoczne w jej pięknie.

Jeżeli poszukujesz sadzonek sprawdź nasz serwis: Chryzantemy Pychyński