You are here

Planujemy ogród, czyli na co warto postawić, by efektywnie odpocząć

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Domowy ogród to miejsce, w którym przebywamy przez większość ciepłych dni. Warto więc się trochę o niego zatroszczyć, by dawał nam mnóstwo radości i odpoczynku.


Planując aranżację ogrodu przy domu sporo ludzi rozpoczyna od ogrodzenia.

Nie chcesz, by ciekawe teksty przemknęły Ci koło nosa? Zatem zapewne spodoba Ci się dobra witryna (http://www.baseny-wodex.pl/pl/cennik/zadaszenia), na której możesz przejrzeć nowe wpisy.

Czy chcemy, czy nie, trzeba zdecydować, czy wolimy mieć standardowy płot czy siatkę, czy sadzimy wokół drzewa, czy też decydujemy się krzewy. A jeśli drzewa czy krzewy, to jakie wybrać? Bo wiadome, że nie każde będą odpowiednie do naszego podłoża, stopnia wilgotności, itp.


A skoro o sadzeniu mowa, warto skierować uwagę na cyprysik groszkowy – to znane drzewko ,które pochodzi z Japonii, przeznaczone jest przede wszystkim do parków i ogrodów. To długowieczne zimozielone drzewo może żyć nawet 400 lat – szczególnie, jeśli znajdują się w okolicy oczek wodnych - tu.
Planując ogród musimy też przemyśleć, czy chcemy w nim coś uprawiać, czy nastawiamy się raczej na rekreację w formie trawnika z basenem, albo huśtawką lub też na przykład piaskownicą dla dzieci.


Planując sianie trawy istotne jest wyposażenie ogrodu (szczegóły pod adresem http://www.projektoskop.com/17-aby-amarylis-ponownie-zakwitl/) w bofix – to specjalny środek chwastobójczy z przeznaczeniem do zwalczania chwastów na trawnikach, boiskach sportowych jak również polach golfowych.


Poza wymienionymi już kwestiami, należy rozważyć ponadto, czy w planowanym ogrodzie będzie budowana altana wraz z kominkiem na grilla, czy na przykład wystarczy nam jedno wyznaczone miejsce przeznaczone na ruszt.


cyprysik groszkowy
Author: Maciek Krol
Source: http://www.flickr.com


Planując aranżację ogrodu nie sposób zapomnieć o największej rozrywce dla większości domowników – basen. Wbrew pozorom współczesne baseny nie kosztują już tyle co kiedyś. Przykładowy basen bestway kosztuje już niespełna 100zł, a spokojnie pomieści całą rodzinę - altany.


W ogrodzie musimy zaplanować teren na zabawy, biesiady rodzinne, ale także relaks przy książce albo lampce wina. Stąd też istotne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni ogrodu, tak aby każdy z rodziny znalazł w nim miejsce dla siebie.