You are here

W jaki sposób pielęgnować czworonoga?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Niekiedy dużo wysiłku kosztuje utrzymanie psa w odpowiedniej czystości. Regularne dbanie o pupila służy nie tylko urodzie, lecz także higienie, zdrowiu i ochronie przed pasożytami. Do pielęgnacji podstawą jest grzebień, szczotki i szampony dla psów, koniecznie dobrze dopasowane do sierści psa. Gdy brud i nieprzyjemne zapachy trzymają się naszego psa, musi zostać koniecznie wykąpany.
To jednak nie może dziać się często, normalnie starczą dwie lub trzy kąpiele rocznie. Mogą być wtedy używane tylko specjalne szampony dla psów. Pupila nie można kąpać szamponami dla ludzi, ponieważ pH skóry zwierząt jest inne, a nieodpowiedni źle dobrany specyfik podrażnia i uczula. Z czynnością obcinania pazurów można zwrócić się do weterynarza albo psiego fryzjera. Kto chce wykonać to osobiście, powinny być do tego użyte nożyczki albo cążki do pazurów. Gdy obcina się pazury już od najmłodszych lat to jest to idealny sposób by przyzwyczaić zwierzę do tego zabiegu - sprawdź ofertę sklepu zoologicznego: .Author: www.Future-Toys.pl
koty to bardzo czyste zwierzątka. Myją się by ich sierść była czysta i ładnie pachniała. Często zdarza się, że umycie kota jest konieczne. W tym przypadku należy użyć specjalnie przeznaczonych szamponów dla kotów. Sierść i skóra naszego pupila będzie wtedy zadbana. Warto jednak pamiętać o cyklicznym czesaniu – szczotki dla kotów to konieczność. co jakiś czas u kotów należy przeprowadzać pielęgnację uszu i oczu. Kotom mieszkającym w domu trzeba obcinać pazury. Jest to proste, ale trzeba uważać.

Nie czekaj- przejdź do serwisu alpaka cena, żeby uzyskać uzupełniające info na opisywany w wpisie zagadnienie. Czekamy z niecierpliwością na twoją recenzję!

Do tego celu służą specjalne nożyczki do kocich pazurów.

Zdrowie psa czy kota powinno stać się priorytetem każdego właściciela. Internetowy sklep zoologiczny pomoże Ci w wyborze odpowiednich preparatów - . Nie jest to zbyt trudne, ponieważ nasi czworonożni przyjaciele są na ogół bardzo mocnymi i odpornymi zwierzętami. Stąd wystarczy każdego poranka sprawdzić, czy zwierzak czuje się dobrze: ma połyskliwą sierść, zimny nos, ożywione i wesołe zachowanie. Wszystkie odchylenia od normy powinny być konsultowane z lekarzem.