You are here

Każdy, kto posiada stadninę, chce, aby jego konie były zdrowe oraz piękne - dlatego karmi je najlepszymi dostępnymi paszami wraz z otrębami

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Stadnina jest najkorzystniejszym miejscem dla fanów koni. Zwykle właściciele hodują więcej aniżeli kilka koni. Każdy zwierzak powinien mieć własny boks i odpowiednią dawkę jedzenia.


Szelki
Author: Isa Costa
Należy także troszczyć się o jego czystość.


Uczucie do rumaków może rosnąć w człowieku wiele lat albo wybuchnąć ogromnym ogniem. I jeśli trafi już nas strzała amora, to zostaje ona z nami aż do grobowej deski. Niektórzy swą miłość do rumaków przerabiają na biznes i zaczynają prowadzić stadninę.

Czy masz ochotę, przeczytać inne tego rodzaju informacje? Jeżeli tak, to kliknij ten link i zobacz w artykule (https://www.zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-CHEMICZNE/106) więcej porad. One prawdopodobnie także Cię zainteresują!

Będą zobligowani wtedy zmierzyć się z wieloma sprawami. Po pierwsze, konie lubią czystość oraz regularne wycieczki. Żaden nie chce przebywać w stajni. Wtedy w ich oczach pojawia się smutek. Jeśli pragniemy, aby nasze wierzchowce były zdrowe trzeba też karmić je paszami najlepszej jakości. Należy do jedzenia dodawać też suplementy, które wspomogą układ immunologiczny koni i wspomogą ich mięśnie. Najlepszym rozwiązaniem wydają się być otręby ryżowe dla koni. Są one bogate w tłuszcze, a szczególnie w kwas felurowy. Udowodniono już kilkadziesiąt lat temu, że wpływa on dobrze na rozrost tkanki mięśniowej. Dodatkowo, otręby są bogate w witaminy E i te z grupy B. Witamina E jest bardzo istotna w procesie powstawania układu immunologicznego, a witaminy B są potrzebne dla układu nerwowego. Otręby bywają wysokokaloryczne.


Ma to duże znaczenie dla koni sportowych, ponieważ zbyt mała ilość kalorii i związany z tym brak energii może zakończyć się nie tylko przegraną w wyścigu, ale także kłopotami zdrowotnymi.