You are here

Uprawy na tarasie czyli warzywnik mieszczucha

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Czy jest możliwość, aby stworzyć ogród tonący w kwiatach od wiosny do jesieni? Jak zaprojektować zniewalające swym widokiem kwietne rabaty? Czy uda nam się uporać ze szkodnikami? O której porze roku sadzić cebule tulipanów?
Oczko wodne na tarasie
Wyjaśnień na te intrygujące pytania udzieli nam Maja Popielarska. W swoim programie telewizyjnym „Maja w ogrodzie” udowadnia widzom jak dużą przyjemność i atrakcję dać nam może aktywność w ogrodzie.

Każdy niedoświadczony ogrodnik, lub węglan wapnia zastosowanie w rolnictwie ten z dłuższym stażem, co niedzielę rano może przyswoić ciekawe i istotne wiadomości. Szczególnie, iż wiosna coraz bardziej zdecydowanie zagląda do naszych domów i ogrodów. Mimo, że jest najbardziej pracowitą ze wszystkich pór roku – potrafi dać ogrodnikom największą radość. Jesteśmy świadkami tego, jak po każdej zimie nasz ogród się zmienia, fascynując nas przy tym i zadziwiając.

Funkcjonalność na balkonie
Gdy to co dostaliśmy od losu mija tak szybko, ogrodnictwo daje nam szansę na chwilę zapomnienia, ciszy i równowagi. Bywa, że nasze dłonie bywają ubrudzone ziemią, ale nasza dusza i umysł pozostają czyste. Poczucie, że robimy coś ważnego i pożytecznego (a jednocześnie jakże przyjemnego) dodaje nam skrzydeł i chęci do dalszych poczynań.

Pamiętajmy jednak, że ogrodnictwo to nie jedynie zielona trawa i wielkie obszary. Ogród może mieć miejsce wszędzie – nawet na balkonie. Urban gardening zdobywa w Polsce coraz większą popularność. To już nie jest tymczasowa moda, a sposób na obcowanie z naturą, nawet w blokach. Należy tylko na balkonie ustawić donice, posadzić w nich kwiaty czy nawet krzewy, a będzie nam dane chłonąć świat wszystkimi zmysłami. Na całym świecie aranżowane są także miejskie ”warzywniaki”, które są znakomitą propozycją na przekonanie dzieci do spożywania witamin, powierzenia im pierwszych obowiązków i uzmysłowienia im, ile zabiegów wymaga uzyskanie warzyw i owoców, które na ogół przynosimy ze sklepu. Czyż nie cudownie będzie latem, relaksując się na balkonie zjeść bezpośrednio z krzaka owoc pomidora czy poziomki? Bądźmy świadomi, że betonowe blokowisko nie jest przeszkodą, jeśli tylko wykażemy choć trochę zapału na korzystanie z własnego ogródka. Chcącemu nic nie trudno – stare porzekadło.