You are here

Przedmioty niezbędne przy psiaku w domu

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
pies
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Niestety mamy złe wieści dla zakochanych w fascynująco niebieskich oczach husky. Namiętność tej rasy do poznawania nowych terenów jest przyczyną, że pies ten musi mieć teren dobrze ogrodzony, a w czasie spacerów nie można puszczać go wolno, bez smyczy, bo pobiegnie w siną dal. W dodatku husky jest jest bardzo przyjaźnie nastawiony do obcych, toteż na stróża niespecjalnie się nadaje. Istnieją psy, które najchętniej szczekałyby na wszystko i wszystkich, a co się z tym łączy, po pewnym czasie są one uciążliwe nie tylko dla własnych właścicieli, lecz też oraz dla sąsiadów, i innych osób postronnych.

Dlatego właśnie warto przyłożyć wielkich starań, aby nauczyć pupila, że są momenty, w których szczekanie jest wręcz wskazane, ale z drugiej strony, że są również chwile, w których jest ono kategorycznie zabronione. Kiedy nie pomagają samodzielne komendy, to z pewnością należy się wspomóc kolejnymi sprzętami. Cieszącym się największą popularnością jest owczarek niemiecki – czujny, inteligentny, a przy tym wrażliwy i delikatny. Jego sposób czuwania oznacza ujadanie nocą, na każdy najmniejszy szmer oraz częste uganianie się wzdłuż płotu.

Jeśli jednak przeszkadza nam nocne ujadanie czworonoga, możemy wziąć pod uwagę kupno obroży antyszczekowej. Odpowiednie założona na naszego czworonoga, obroża antyszczekowa (obróżka przeciw szczekaniu) będzie wykrywać wibracje
pies rady buldog
Author: Sokoban CN
Source: http://www.flickr.com
produkowane przez struny głosowe psa, kiedy ten da głos, zawarczy a nawet zawyje. W sprzedaży sklepów internetowych znajdziemy trzy rodzaje obroży powstrzymującej szczekanie psów: ultradźwiękowe, zapachowe i elektroniczne – najbardziej popularne. W momencie wykrycia szczekania psa, obroża reaguje bodźcem ostrzegawczym, dźwiękiem lub wibracją.

Dzięki temu rozwiązaniu nasz pies przestanie być w końcu źródłem sąsiedzkich konfliktów. Jeśli okazuje się, iż nasz pies szczeka zbyt długo i zbyt głośno, zostanie wykorzystany dźwięk, wibracja albo impuls elektrostatyczny, który będzie musiał powodować, iż nasz pies zostanie przywołany do porządku i przestanie szczekać. Oczywiście zawsze trzeba się dowiedzieć w sytuacji i zobaczyć, czy został on odpowiednio ukarany, nie mniej warto stosować takie sprzęty, szczególnie kiedy wszystkie inne sposoby treningu zawiodły. Pies, który może utrudnić wprowadzenie obcych to owczarek kaukaski. Ale musimy wiedzieć, że przygarniając tę rasę, musimy znać psychikę psów dominujących - albowiem kaukaz to nie tylko piękny wygląd.

Dobrze prowadzony może być niczym niania do dzieci, gorzej gdy zabraknie nam silnej woli na wyznaczanie mu granic. Jest jeszcze jedna, bardzo znana rasa, jak powiadają, nie do końca wykształcona. To kundel ze schroniska, który w podziękowaniu za okazane serce zostanie naszym wiernym towarzyszem na zawsze.