You are here

Prosty sposób na rozliczenie deklaracji podatkowej za pomocą sieci.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Rok rocznie nadchodzi długo wyczekiwany przez ludzi okres rozliczeń. Każdy będzie pragnął w jak najszybszym czasie złożyć swoje rozliczenie podatkowe. Udogodnieniem jest to, że nie musimy już trwać w długich kolejkach do pokoju w Skarbówce i oczekiwać na swoją porę. Przeszło od paru lat jest szansa wykonania rozliczenia przez net.

program do rozliczania PIT
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
W większości miast, kiedy tylko przychodzi ten okres bądź już trwa, prowadzone są akcje, które mają na uwadze pomóc przeciętnym osobnikom wypełnić pit online, na przykład - . Wskazane jest tam udać, gdyż osoby angażujące się w to w bardzo prosty sposób wytłumaczą jak to zrobić. Jednak nie tylko powinniśmy się tam wybrać w danym celu. Otóż nie każdy z nas jest zwolennikiem internetowego wypełniania rozliczenia, spore grono woli po prostu stereotypowy sposób złożenia deklaracji w skarbówce.

Wobec tego także może przyjść oraz zaczerpnąć informacji związanych wypełniania tegoż dokumentu. Najbardziej znanym rozliczeniem będzie deklaracja pit 37. wszelki podatnik, jaki pracuje (zobacz ile zarabia przedstawiciel handlowy) jest zobowiązany się z niego rozliczyć. Czasami wykonuje to firma, w której pracuje pracownik jednak przeważnie bywa tak, że sam się z niego rozlicza. W paru zdaniach zaprezentujemy wymieniony pit 37.

Deklaracja ta tyczy tylko przychodów uzyskiwanych przez podatnika, które opodatkowane są podatkiem 18 oraz 32 procentowym. Czyli jeżeli osiągamy dochodu z źródeł, jakie zostały odwołane z podatku nie mamy zobowiązania składania deklaracji pit 37. Jednakże w momencie, gdy zdobędziemy przychody opodatkowane w innym stopniu, to nałożony jest na nas obowiązek wniesienia deklaracji w innej formie pit. Idąc danym tropem, w przypadku, kiedy osiągamy przychody z dwóch innych źródeł (pierwsza podlegająca standardowej skali podatkowej, druga na przykład z podatku liniowego) to przedstawiamy 2 różne deklaracje. Dodatkowo warto wspomnieć, że jeśli chcesz rozliczyć pozarolniczą działalność a także tzw. specjalne działy produkcji rolnej to ta deklaracja nie zobowiązuje tego rozliczenia. Pit 37 jesteśmy w stanie również rozliczać razem z małżonkiem jak i niepełnoletnimi dziećmi.