You are here

Jakiego rodzaju drzewo może palić się także wtedy, jeżeli jest mokre, a jakie jest ogniotrwałe?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Różnorodnego rodzaju gatunki drewna lub materiałów drewnopodobnych używane są nie tylko w meblarstwie, ale i w budownictwie czy energetyce. Mają one odmienne cechy i to w zależności od nich posiadają dużo różnorodnych zastosowań.


Przykładowo drewno z tego rodzaju drzewa jak brzoza posiada duże właściwości mechaniczne i jest łatwe w obróbce na tokarce.


sauna
Author: Hotel Arthur
Source: http://www.flickr.com


Drzewo to pali się nawet wtedy, kiedy jest mokre. Wykorzystuje się je w przemyśle drzewnym czy też w meblarstwie. Jest ono ciężkie oraz średnio twarde. Buk zwyczajny natomiast jest niezwykle twardy i spoisty. Jest często stosowany w technice czy w meblarstwie. Znakomicie nadaje się na parkiety, na sklejki czy też na płyty wiórowe. Wytwarza się z niego narzędzia czy też beczki lub ocet drzewny. drzewo dębu jest przejdź do tej strony http://logintrade.pl relatywnie ciężkie oraz twarde. Posiada duże wykorzystanie w stolarce wewnętrznej czy w przemyśle meblowym. Ze względu na swoją dużą wytrzymałość na ścieranie, jest bardzo często wykorzystywane do produkowania klepek podłogowych. Przedmioty wyprodukowane z dębu z upływem czasu ulegają ściemnieniu. Niestety w zimniejszych temperaturach takie drzewo ma tendencję do pękania.


budowa - portret
Author: Comrade King
Source: http://www.flickr.com


Drewno pochodzące z drzewa jesionu jest z kolei twarde oraz elastyczne. Stosuje się je w stolarstwie oraz w meblarstwie. Ciemny jesion jest bardziej odporny oraz bardziej twardy niż dąb. Jesion występuje w aż 16 odmianach. Im jest ono ciemniejsze, tym bardziej jest twarde. Drewno sosnowe jest niezwykle sprężyste i proste w obróbce. Ma ono znaczną odporność mechaniczną. Jest często wykorzystywane w stolarstwie czy do tworzenia sklejki albo papieru. Tego typu drewno jest dobre na okleiny wewnętrzne czy też do stolarki drzwiowej.
Z takiego drewna wytwarza się także meble czy posadzki. Bardzo interesującym gatunkiem drewna jest całkowicie ogniotrwała egzotyczna garapa, którą wykorzystuje się do budowy z niej posadzek tarasowych.